Boks i MMA

Boks to sztuka walki, która wymaga dużego wysiłku. Boks pozwala nie tylko zachować świetną kondycję fizyczną, ale także pozytywnie wpływa na umysł i inteligencję emocjonalną. Ze względu na różnorodność ćwiczeń, uderzeń i ich kombinacji - nauka boksu nigdy nie będzie nudna. Ponadto musisz nie tylko myśleć o ciosach, ale także być stale przygotowanym na nieoczekiwane ruchy przeciwnika. Podczas ćwiczeń bokserskich znika irytacja, zły nastrój, bo ćwiczący odczuwają ulgę i wyładowanie. Boksujący ludzie stają się szczęśliwsi, zmniejsza się stres, wzrasta ich wiara w siebie.

W naszym asortymencie znajdziesz wszystko, czego możesz potrzeba do uprawiania boksu: worki bokserskie, gruszki, rękawice, ochraniacze na zęby, kaski, owijki, odzież i obuwie bokserskie itd.
Filtruj według
Kategorie
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Akcesoria do sportów walki (gruszki bokserskie, rękawice) przez internet

Boks to jedna z najstarszych sztuk walki, uprawiana od czasów starożytnych, kiedy to boks stał się jedną z dyscyplin sportowych greckich igrzysk olimpijskich. W ubiegłym stuleciu boks i MMA spopularyzował Hollywood, w tym film Rocky, a dziś te sztuki walki są nie tylko świetnym sposobem na uwolnienie nagromadzonej energii, ale także zawodowym sportem, który wymaga wytrzymałości i siły. Boks ułatwia pozbycie się nie tylko zbędnych kilogramów, ale także poprawia nastrój, bo każde uderzenie w gruszkę uwalnia od natrętnych myśli. Boks i MMA są również wybierane przez tych, którzy chcą się zrelaksować, poprawić sprawność, rozwinąć inteligencję emocjonalną, stać się szczęśliwszymi i bardziej pewnymi siebie. Sztuki walki z łatwością podbijają serca nie tylko dzieci, ale i dorosłych, a nowe techniki uderzeniowe i kombinacje ciosów nie pozwalają stracić zainteresowania tą aktywnością. Oczywiście, boks i MMA nie znudzą się też dzięki przeróżnym akcesoriom, które wykorzystuje się do treningu. Nowe rękawice bokserskie lub wygodniejsza gruszka bokserska nie pozwolą porzucić sportów walki. Zaawansowani sportowcy pewnie już nie mają problemu z wyborem odpowiedniego sprzętu, natomiast początkujący prawdopodobnie mają problemy z podjęciem decyzji co do tego, co wybrać. Aby ułatwić decyzję co do zakupu odpowiedniego wyposażenia, polecamy najważniejsze akcesoria do sztuk walki i podajemy pomocne wskazówki, jak je wybrać.

Worki i gruszki bokserskie

Każdy sportowiec wie, że wysokiej jakości sprzęt zapewnia większą efektywność i komfort treningu oraz ochronę przed ewentualnymi kontuzjami. Instalując mini halę bokserską w domu, należy najpierw pomyśleć o gruszce bokserskiej lub worku treningowym. Czym jednak gruszka bokserska różni się od worka bokserskiego? Gruszka szybkościowa (bokserska) swoim kształtem przypomina owoc, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Trening z gruszką szybkościową (bokserską) poprawia koordynację ręka-oko i wyrabia rytm.

Worki bokserskie są zwykle znacznie większe niż gruszki szybkościowe, a także różnią się kształtem. Worek treningowy pozwala na włączenie do ćwiczeń nie tylko rąk, ale także nóg, dzięki czemu trening jest znacznie bardziej efektywny. W naszym asortymencie znajdują się worki i gruszki bokserskie wolnostojące, jak i podwieszane (na specjalnych wysięgnikach (uchwytach), które też posiadamy w sklepie systemysportowe.pl). Który worek bokserski lub gruszkę szybkościową wybrać? Ten, który jest dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Rękawice bokserskie i MMA

To także ważny element boksu i MMA, bez którego trening sztuk walki nie może się obejść. Rękawice bokserskie różnią się kształtem, kolorem, rozmiarem mierzonym w uncjach (8-16 oz.), zapięciem (sznurowadła lub paski na rzepy) oraz materiałem, z którego są wykonane. Jeśli szukasz wysokiej jakości rękawic bokserskich, lepiej wybrać skórzane, choć oczywiście ich cena jest znacznie wyższa niż rękawic syntetycznych, ale skórzane rękawice bokserskie wytrzymają dłużej. Rękawice MMA różnią się od rękawic bokserskich nie tylko nazwą, ale także wagą i rozmiarem. Rękawice MMA są lżejsze i mniejsze niż bokserskie, a także nie zakrywają palców dłoni, aby ułatwić określone ruchy chwytne MMA. Podobnie jak bokserskie, rękawice MMA mogą być skórzane lub wykonane ze sztucznej skóry. Przed zakupem rękawic MMA upewnij się, że dobrze przylegają do dłoni i nie spadają.

Tarcze bokserskie i makiwary

Te akcesoria do sztuk walki mają na celu poprawę techniki uderzenia. Tarcze i łapy bokserskie służą do nauki uderzania. Dzięki nim ćwiczy się dokładność i szybkość. Łapy bokserskie są przeznaczone do trenowania techniki ciosów rękami, a makiwary - rękami i nogami. Te elementy są szczególnie przydatne dla początkujących sportowców sztuk walki, którzy nie są jeszcze biegli w technikach uderzeń.

Ochraniacze bokserskie i MMA

W społeczeństwie wciąż powszechna jest opinia, że boks i inne sztuki walki to nie sport, ale bijatyka. Sztuki walki mogą wydawać się bardziej niebezpieczne niż inne sporty, dlatego używa się tu ochraniaczy, dzięki którym ​​sportowcy czują się znacznie bezpieczniej. Najważniejsze osłony bokserskie i MMA to: kaski bokserskie, ochraniacze na zęby, nagolenniki, osłony krocza, owijki, rękawice i inne zabezpieczenia. Wybierając odpowiednią ochronę, można chronić niemal wszystkie części ciała, czyniąc ten sport bezpiecznym.

Akcesoria do sportów walki taniej przez internet

Każdy kupujący poszukuje produktu wysokiej jakości w najlepszej cenie. Dobrze znamy tę zasadę, dlatego mamy w swojej ofercie akcesoria do sportów walki największych producentów – Everlast, Venum, Ring Sport i innych. Ten asortyment czeka na Ciebie w naszym e-sklepie systemysportowe.pl w atrakcyjnych cenach. Często sprzęt sportowy można tu kupić jeszcze taniej, korzystając z licznych promocji lub możliwości negocjacji ceny. Wystarczy kilka kliknięć, aby pożądany produkt znalazł się w koszyku, a my zadbamy o wygodną dostawę towaru do Twojego domu.

SKLEP Z ARTYKUŁAMI SPORTOWYMI

Godziny pracy

I - V:  9.00 - 18.00

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania.