Maty do jogi i pilatesu

Maty do ćwiczeń - niezastąpione podczas treningu aerobiku, jogi, gimnastyki, fitness i innych rodzajów ćwiczeń. Oferowane przez nas maty treningowe mają antypoślizgową powierzchnię, są odporne na wilgoć, pot, łatwe w utrzymaniu czystości, a przy tym niezwykle skutecznie chronią plecy i stawy przed twardymi powierzchniami.

Wybierając matę należy zwrócić uwagę na jej grubość oraz materiał, z którego jest wykonana. Najcieńsze maty polecane są do jogi (do 7 mm grubości) i ważne jest, aby powierzchnia była antypoślizgowa, ponieważ podczas ćwiczeń wymagana jest stabilność. Grubsze maty - o grubości około 10-25 mm - mogą być używane do pilatesu, aby były wystarczająco miękkie do ćwiczeń.

Oferujemy też najgrubsze maty (20 mm i więcej) do treningu z ciężarami lub gimnastyki.

Pokaż więcej Pokaż mniej
Filtruj według
Cena
Producenci
Filtruj

Maty do ćwiczeń przez internet

Mata treningowa to podstawowe narzędzie do ćwiczeń w domu i nie tylko. Jest niezbędna w aerobiku, jodze, gimnastyce i innych sportach. Mata do ćwiczeń kosztuje znacznie taniej niż wielofunkcyjne urządzenia treningowe, dzięki czemu każdy może uprawiać sport w domu. Wygodne, odpowiednio grube, antypoślizgowe maty do ćwiczeń pomogą Ci nie tylko osiągnąć zamierzone cele, ale także wzmacniać Twoje zdrowie. Może się wydawać, że jeśli w domu jest dywan, to mata sportowa nie jest potrzebna. Jednak bez względu na to, ile chcesz zaoszczędzić, zwykły dywan nie jest przeznaczony do uprawiania sportu, więc trening na nim może prowadzić do kontuzji.

Maty treningowe w naszym asortymencie posiadają antypoślizgową powierzchnię, która zapewnia, że ​​Twoje stopy będą stabilne na ziemi podczas nawet najbardziej forsownych ćwiczeń. Dodatkowo, te maty do ćwiczeń są odporne na wilgoć i pot, dzięki czemu nie poślizgniesz się podczas ćwiczeń i łatwo je wyczyścisz. Maty do ćwiczeń o odpowiedniej grubości ochronią nie tylko plecy, ale także stawy przed twardymi powierzchniami. Osoby, które chcą kupić odpowiednią dla siebie matę sportową, powinny wziąć pod uwagę kilka aspektów, które podajemy poniżej.

Wymiary maty do ćwiczeń

Przed zakupem maty do jogi, aerobiku czy gimnastyki, należy wziąć pod uwagę jej wymiary – długość, szerokość, grubość i wagę.

Długość i szerokość maty do ćwiczeń należy dobierać w zależności od budowy ciała sportowca i rodzaju treningu. Wymiary standardowej maty do ćwiczeń to 61 x 172 cm. Jeśli wykonujesz więcej ćwiczeń w pozycji leżącej, wybierz matę nieco dłuższą niż Twój wzrost, aby podczas treningu ani nogi, ani głowa nie spoczywały na ziemi. Jeśli jednak wykonujesz więcej ćwiczeń siedząc lub klęcząc podczas treningu, wystarczy krótsza mata treningowa. Nawet bardzo wysocy sportowcy znajdą w naszym asortymencie matę o odpowiedniej długości, ponieważ posiadamy również maty w rolkach, które można uciąć do pożądanej długości do uprawiania sportu. Eksperci zalecają wybór bardziej wszechstronnych mat do ćwiczeń, aby wykonywać różnorodne ćwiczenia. Szerokość maty do ćwiczeń zapewnia również poczucie komfortu podczas treningu. W sklepie Systemysportowe.pl na pewno znajdziesz matę do ćwiczeń o odpowiedniej szerokości, ponieważ szerokość sprzedawanych przez nas mat zwykle waha się od kilkudziesięciu do 125 centymetrów.

Grubość maty do ćwiczeń zależy od tego, do jakiego sportu jest przeznaczona. Do jogi polecane są najcieńsze maty (do 7 mm grubości), do pilatesu maty grubsze - około 10-25 mm, a najgrubsze maty (20 mm i więcej) do treningu z ciężarami lub gimnastyki. Grubość maty treningowej należy również dobrać w zależności od tego, jak często trenujesz i jak długo trwa trening. Jeśli często trenujesz lub Twoje sesje treningowe są dość długie, grubsza mata będzie znacznie wygodniejsza. Ci, którzy ćwiczą rzadziej lub krócej, mogą również wybrać cieńsze maty.

Waga maty uzależniona jest od jej wymiarów oraz materiału, z którego jest wykonana. Lżejsza mata będzie również mniejsza, co ułatwi jej transport. Większa i cięższa mata również nie sprawi żadnych problemów podczas przenoszenia lub przechowywania, gdyż większość mat można wygodnie zrolować i spiąć paskiem, który umożliwia noszenie maty na ramieniu. Niektóre maty mają też specjalne otwory do zawieszania. Można też dokupić torbę transportową, aby móc wygodnie przenosić matę.

Z czego wykonane są maty do ćwiczeń?

Przy wyborze maty bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę materiał, z którego jest wykonana. Jest to szczególnie ważne dla alergików. Zazwyczaj maty sportowe są wykonane z PVC. Te maty do ćwiczeń są ekonomiczne i trwałe, łatwe do czyszczenia, ale nie są przyjazne dla środowiska. Maty gumowe są droższe, ale bardziej przyjazne dla środowiska. Osoby z alergią powinny ostrożniej wybierać maty wykonane z gumy, ponieważ ten materiał może powodować alergie. Chociaż maty z mikrofibry są droższe niż maty z PVC, to maty te są mniej szkodliwe dla środowiska, a także świetnie nadają się dla osób, które obficiej się pocą, ponieważ mikrofibra doskonale wchłania wilgoć. Osoby trenujące często i intensywnie powinny wybrać matę z dodatkową warstwą ochronną. Maty sportowe są zwykle wykonane w jasnych kolorach, ponieważ jasne odcienie i ekskluzywne wzory zapewniają większą motywację do ćwiczeń.

Maty do ćwiczeń: cena, promocje i dostawa

Interesują Cię maty do jogi lub maty do aerobiku? Odwiedź e-sklep Systemysportowe.pl. Tutaj znajdziesz szeroki wybór mat do różnych treningów. Zakupy online pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ często zdarzają się wyprzedaże, podczas których maty do ćwiczeń można kupić taniej. Kupując online nie musisz się również martwić o dostawę towaru, ponieważ zamówienie zostanie dostarczone prosto do Twojego domu. Zakup maty do ćwiczeń to krok w stronę zdrowszego trybu życia.

SKLEP Z ARTYKUŁAMI SPORTOWYMI

Godziny pracy

I - V:  9.00 - 18.00

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania.