Okulary do pływania

Pływanie to doskonała aktywność fizyczna, która pomaga jednocześnie zrelaksować się i wzmocnić mięśnie ciała. Ze względu na tę cechę wielu uważa pływanie za jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Ten popularny sport, będący też formą rekreacji, wymaga pewnych atrybutów, które dają większy komfort. Jednym z nich są okulary i maski pływackie, które zapewniają ochronę oczu i dobrą widoczność pod wodą.

Filtruj według
Cena
Producenci
Filtruj

Okulary i maski do pływania

Pływanie to doskonała aktywność fizyczna, która pomaga jednocześnie zrelaksować się i wzmocnić mięśnie ciała. Ze względu na tę cechę wielu uważa pływanie za jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Ten popularny sport, będący też formą rekreacji, wymaga pewnych atrybutów, które dają większy komfort. Jednym z nich są okulary pływackie, które zapewniają ochronę oczu i dobrą widoczność pod wodą.

Okulary pływackie przydają się nie tylko do regularnego pływania w basenie, jeziorze czy morzu, ale także podczas nurkowania czy uczestniczenia w treningu pływackim. Chronią oczy przed niepożądanymi elementami, takimi jak promienie UV, chlor w wodzie basenowej, ciała obce i tym podobne. Tworząc szczelinę powietrzną między oczami a wodą, okulary i maski do pływania zapewniają, że nurkowanie lub pływanie nie kończy się podrażnieniem oczu.

Okulary pływackie vs maski do nurkowania

Zanim przyjrzymy się bliżej właściwościom okularów i masek pływackich, ważne jest, aby zrozumieć różnice między nimi. Maski do pływania, znane też jako maski do nurkowania, w przeciwieństwie do okularów pływackich zakrywają nie tylko oczy, ale także nos. Soczewki masek pływackich są znacznie większe. Ta funkcja ułatwia eksplorację podwodnego świata. Dodatkowo maski do pływania mogą być wyposażone w rurkę do nurkowania, która pozwala na wygodniejsze oddychanie pod wodą. Okulary pływackie różnią się w zależności od metody pływania i lokalizacji. Na rynku dostępne są zarówno okulary rekreacyjne, jak i wyczynowo - treningowe z różnymi kolorami soczewek.

  1. Rekreacyjne okulary pływackie są tańsze niż inne rodzaje gogli. Nie nadają się na długie dystanse i nie zawsze mają powłokę chroniącą przed parowaniem. Jeśli pływanie jest po prostu przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i chcesz zaoszczędzić pieniądze, rekreacyjne okulary pływackie to doskonały wybór.
  2. Treningowe okulary pływackie przeznaczone są do codziennego użytku. Posiadają uszczelki, które zmniejszają nacisk na oczy i zapewniają szczelność. Ponieważ gogle te są przeznaczone do częstego i długotrwałego użytkowania, są znacznie wygodniejsze od okularów do zawodów.
  3. Wyczynowe okulary pływackie, jak sama nazwa wskazuje, są przystosowane do zawodów. Bardzo mocno dociskają gałki oczne, ponieważ nie mają gumy pośredniej. Chociaż niektórzy pływacy używają podczas treningu okularów wyczynowych, nie są one zbyt wygodne do codziennego, długotrwałego pływania ze względu na brak pośredniej gumy.

Soczewki do okularów pływackich i masek

Przy wyborze okularów lub masek do pływania ważny jest nie tylko odpowiedni rozmiar i rodzaj, ale także kolor szkieł. Kolor wybranej soczewki wpływa na widoczność pod wodą. Chociaż duża część komercyjnych gogli i masek składa się z modeli z przezroczystymi soczewkami, nie oznacza to, że inne opcje kolorystyczne są gorsze. Okulary pływackie z różnokolorowymi soczewkami nadają się na różne okazje. Jednak szukając najodpowiedniejszej opcji, nie należy intuicyjnie wybierać koloru.

  1. Przezroczyste i jasne okulary pływackie są odpowiednie dla tych, którzy lubią pływać z rana lub cieszyć się aktywnością w basenie. Podczas pływania w słabo oświetlonej wodzie w pełni przezroczyste okulary pływackie zapewnią maksymalną przepuszczalność światła. W tym czasie soczewki w jasnych kolorach – pomarańczowym, różowym, zielonym lub fioletowym – pozwolą Ci mieć pod wodą jaśniejszy obraz.
  2. Metaliczne, polaryzowane okulary do pływania najlepiej nadają się do jasno oświetlonych zbiorników wodnych lub podczas udziału w zawodach. Podczas pływania w krytym basenie takie okulary mogą ograniczać widzenie, ponieważ ich soczewki zaciemniają obraz.
  3. Okulary do pływania wyposażone w czarno-niebieskie szkła to najlepszy wybór dla osób poszukujących uniwersalnej opcji. Mniej zaciemniają widok niż okulary polaryzowane, ale nie dają takiego obrazu, jak modele z jasnymi soczewkami. Soczewki czarne lub niebieskie nadają się do pływania zarówno w pochmurne, jak i słoneczne dni oraz w dobrze oświetlonych basenach krytych.

Szukasz, gdzie możesz kupić wysokiej jakości okulary pływackie lub maski do pływania w najlepszych cenach? Jesteś tu, gdzie powinieneś. Szeroka oferta systemysportowe.pl sprawi, że zarówno początkujący, jak i profesjonalni pływacy znajdą okulary pływackie i maski, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom w najbardziej rozsądnej cenie. Niska cena okularów pływackich pozwoli bez wahania kupić znane marki, takie jak Aqua-Speed, Beco, Nike, Crowell, maski i gogle do pływania. Kup okulary pływackie online tanio w naszym sklepie internetowym systemysportowe.pl i na zawsze zapomnij o podrażnionych oczach na basenie.

SKLEP Z ARTYKUŁAMI SPORTOWYMI

Godziny pracy

I - V:  9.00 - 18.00

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania.