Stacjonarne rowery treningowe

Intensywność treningu cardio może zależeć nie tylko od Twojej kondycji fizycznej, ale także od rodzaju sprzętu. Rowery stacjonarne nie tylko są wygodne, ale także naśladują jazdę na prawdziwym rowerze.

Trening na rowerze rozwija mięśnie nóg i brzucha oraz wzmacnia układ krwionośny. Trening na rowerze nie obciąża kolan i bioder.

Filtruj według
Cena
Producenci
Filtruj

Treningowy rower stacjonarny przez internet

W ostatnim stuleciu rower jest jednym z głównych sposobów na pokonywanie krótkich dystansów. Jest też rozrywką dla dzieci, kiedy to z wiatrem we włosach mogą pędzić po trasach rowerowych lub bezdrożach. Dziś jazda na rowerze to jeden ze sposobów spędzania wolnego czasu, środek transportu no i wreszcie – dyscyplina sportowa. Dla fanów tego sportu co roku odbywają się zawody kolarskie także dla amatorów, zachęcając do spróbowania swoich sił na zasadach konkurencji. Niestety, w strefie średnich szerokości geograficznych, jazda na rowerze jest czynnością sezonową. Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, po nadejściu deszczowego i ciemnego listopada, rower jest zamykany w piwnicy lub garażu, gdzie kurzy się aż do wiosny.

Jednak pedałowaniem można się cieszyć przez cały rok, a nie tylko wtedy, gdy jest sprzyjająca pogoda. Wystarczy zastąpić zwykły rower trenażerem stacjonarnym, który jest punktem obowiązkowym w ofercie każdego klubu sportowego. Treningowy rower stacjonarny to nie tylko świetny sposób na wzmocnienie mięśni nóg, ale także na spędzanie wolnego czasu. Czy wiesz, że pół godziny na rowerze to równowartość godziny treningu z ciężarami? A jakie jeszcze zalety ma ten symulator?

Nie ma złej pogody, tylko nieodpowiedni trenażer

Wszyscy wiemy, że dbanie o kondycję jest ważne, aby czuć się dobrze. To prawda, że ​​często brakuje czasu na trening, a zła pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu, o uprawiania sportu nie wspominając. Mimo to istnieje wiele alternatyw, które pozwalają ćwiczyć wewnątrz, bez konieczności zmagania się z wiatrem, deszczem lub śniegiem na zewnątrz. Jednym ze sposobów na aktywne spędzanie czasu w domu jest trenażer rowerowy, który pomoże spalić kalorie oraz zapewni niezbędną dla zdrowia i sylwetki porcję ruchu.

Podczas pedałowania, mięśnie pracują intensywnie, więc szybko zauważysz, jak codzienna jazda na rowerze przyniesie widoczne efekty. Tak jak na zwykłym rowerze, na symulatorze będziesz mógł się zrelaksować. Taki sport nie zobowiązuje, więc po całym dniu w pracy będziesz mieć możliwość, żeby oczyścić głowę, zapomnieć o zmartwieniach i poczuć się znacznie lepiej. Jeśli chcesz kupić trenażer rowerowy, ale obawiasz się, że zajmuje on zbyt dużo miejsca, to świetną alternatywą jest mini rower treningowy, który można łatwo przenieść w niewidoczne miejsce, w celu przechowywania. Ważne jest, aby możliwości zastosowania nie ustępowały zwykłym opcjom, a cena była przystępna dla każdego, kto kocha ten sport.

Sport = rozrywka?

Nawet możliwość ćwiczenia w domu nie zawsze jest wystarczającą motywacją do treningu, więc trenażer rowerowy to świetny wybór, jeśli czasami brakuje Ci ochoty na ruch. Podczas jazdy na rowerze możesz słuchać muzyki, podcastów lub audiobooków, a zaawansowani sportowcy z łatwością nawet czytają w tym czasie papierowe książki. Jednak ćwicząc na rowerze stacjonarnym, wygodnie jest nie tylko słuchać, ale także oglądać. Jeśli więc chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym, to możesz oglądać ulubiony serial i pedałować jednocześnie, bez wyrzutów sumienia z powodu siedzenia przed telewizorem. Połączenie treningu z rozrywką znacznie uprzyjemni uprawianie sportu.

Jeśli uważasz, że zwykły rower jest lepszy od trenażera, ponownie przemyśl ich zalety i wady. Nowoczesne rowery stacjonarne są wyposażone w innowacyjne funkcje, które mogą wpłynąć na wybór danego, konkretnego wariantu roweru. Niektóre symulatory treningowe mogą łączyć się z zewnętrznymi urządzeniami typu smart, takimi jak telefony komórkowe, zegarki, pecety oraz tablety. Dzięki specjalnym gadżetom będziesz mógł analizować wyniki swoich treningów, a także pedałować w wirtualnym środowisku – w miastach, górach czy na znanych trasach rowerowych. Chociaż wirtualnie, to będziesz mieć wrażenie pedałowania na łonie natury, co w pewnym stopniu będzie dawać uczucie jazdy na zwykłym rowerze.

Jak wybrać odpowiedni stacjonarny rower treningowy?

Przy tak dużym asortymencie modeli na rynku nie jest łatwo wybrać odpowiedni rower treningowy. Promocje, znane marki, więcej programów, więcej opcji… Jak nie zgubić się w tak bogatej ofercie? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które mogą pomóc w podjęciu decyzji, jaki rower treningowy wybrać.

  • Przed zakupem symulatora rowerowego zaleca się sprawdzenie maksymalnej dopuszczalnej wagi użytkownika, wagi samego trenażera i innych wymiarów, ilości oferowanych programów, typu i konstrukcji ramy.
  • Dla wielu osób cena ma znaczenie. Ceny rowerów treningowych wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Najtańsze, ale dobrej jakości rowery stacjonarne, tylko z mniejszą liczbą funkcji, doskonale nadają się do treningów o niskiej intensywności (w domu). Te maszyny do ćwiczeń są zazwyczaj niezwykle kompaktowe, dzięki czemu bez problemu zmieszczą się w każdym domu.
  • Osobom starszym lub z urazami kręgosłupa zaleca się tzw. poziomy rower treningowy. Taka konstrukcja siedzenia ułatwia wsiadanie i zsiadanie z trenażera.
  • Jeśli wszyscy członkowie rodziny korzystają z roweru treningowego, zaleca się zwrócenie uwagi na możliwość regulacji kierownicy i siedzenia oraz zalecaną maksymalną wagę użytkownika.
  • Do ćwiczeń w domu na pewno wystarczy trenażer rowerowy z 10 programami. Podczas treningu przydatne są też czujniki tętna wbudowane w uchwyty trenażera. Pomogą one w uniknięciu niepotrzebnego przeforsowania się podczas treningu.
  • Trenażer z ekranem będzie przydatny, jeśli chcesz śledzić wyniki treningu. Odczyty na wyświetlaczu (prędkość, czas treningu, spalone kalorie lub pokonany dystans) zmotywują Cię do dalszego działania.
  • Zanim kupisz trenażer rowerowy, rozważ innowacyjne opcje: połączenie z urządzeniami zewnętrznymi typu smart lub opcje wirtualnego wyznaczania trasy. Takie zalety sprawią, że częściej będziesz mieć ochotę na trening.
  • Ważny jest również opis techniczny danego roweru treningowego. Koniecznie porównaj go z charakterystyką innych maszyn do ćwiczeń. Jeśli robisz zakupy online, czytaj opinie użytkowników, ponieważ opinia innej osoby jest często trafna. Nie bój się też konsultować z wykwalifikowanymi specjalistami, którzy na pewno pomogą Ci znaleźć najlepszą opcję.

Jeśli szukasz miejsca, w którym można kupić dobry rower stacjonarny online, a do tego w atrakcyjnej cenie, koniecznie odwiedź sklep internetowy systemysportowe.pl. Tutaj znajdziesz szeroką ofertę rowerów treningowych, od mini po smart, a do tego w przystępnej cenie. Jeśli okaże się, że jest to dla Ciebie zbyt duży jednorazowy wydatek, zawsze możesz kupić rower na raty. Zakupy online to wygoda – ciężki i duży produkt zostanie Ci dostarczony prosto do domu. Oferujemy szeroką gamę znanych marek, w tym Reebok i Inteza. U nas zarówno amator jak i profesjonalista znajdą odpowiednią dla siebie maszynę do ćwiczeń.

SKLEP Z ARTYKUŁAMI SPORTOWYMI

Godziny pracy

I - V:  9.00 - 18.00

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania.