Gumy oporowe do ćwiczeń

Gumy oporowe to świetne akcesorium do ćwiczeń, które oszczędza miejsce.

Guma do ćwiczeń możę być używana zarówno w domu, jak i na siłowni.

Gumy treningowe są szczególnie odpowiednie do treningu fitness, a także w fizjoterapii rehabilitacyjnej, ośrodkach zdrowia oraz dla osób starszych.

Filtruj według
Cena
Producenci
Filtruj

Gumy oporowe do ćwiczeń przez internet

Aby być aktywnym, nie trzeba uczęszczać do klubu sportowego. Z odpowiednimi akcesoriami do ćwiczeń, można przeprowadzić efektywny trening we własnym domu. Domowy sprzęt sportowy nie wymaga dużych nakładów pieniężnych ani dużo miejsca. Na przykład gumy oporowe są jednymi z najtańszych i najmniejszych, a przy tym najbardziej wydajnych narzędzi sportowych. Gumy oporowe są również używane w studiach pilates, jogi oraz komercyjnych siłowniach i salach gimnastycznych.

Dzięki doborowi odpowiedniego poziomu oporu, ćwiczenia z gumami będą sporym wyzwaniem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych sportowców. Gumy oporowe są uniwersalne, ponieważ można ich używać do treningu zarówno dolnej, jak i górnej części ciała bez dodatkowego nacisku na stawy. Ćwiczenia z taśmami oporowymi to nie tylko świetna forma ćwiczeń pomagająca utrzymać dobrą kondycję fizyczną, ale także przydatne narzędzie rehabilitacyjne, które pomoże wrócić do zdrowia po różnych kontuzjach.

Ćwiczenia z taśmami oporowymi mogą wydawać się zbyt proste, aby przynosiły rezultaty, ale prawda jest taka, że ​​takie ćwiczenia siłowe pomogą wzmocnić nie tylko większe grupy mięśniowe, ale też i mniejsze mięśnie. Aby kupić zestaw odpowiednich dla siebie gum oporowych, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów, dlatego zachęcamy do zapoznania się z poniższym tekstem, aby dowiedzieć się, czym różnią się od siebie gumy do ćwiczeń i dlaczego warto ich używać.

Forma i wymiary gum oporowych

W asortymencie e-sklepu systemysportowe.pl posiadamy dwa rodzaje gum do ćwiczeń różniących się wielkością: jedne są do docinania, dzięki czemu można wybrać żądaną długość gumy, drug rodzaj to gumy oporowe o stałej długości ustalanej przez producenta (zwykle do jednego metra). Długość gumy oporowej dobiera się w zależności od poziomu obciążenia, rodzaju ćwiczeń i obszaru ciała, który chce się wzmocnić. Niektóre marki, takie jak HMS, podają rozmiar gum oporowych nie tylko w centymetrach, ale także oznaczają go literami (S, M, L). Na rynku znajdziesz również zestawy gum oporowych, które służą do treningu różnych grup mięśniowych.

Gumy oporowe różnią się również kształtem i konstrukcją. Paski z pętelkami, inaczej zwane gumkami mini lub Thera - są nieco krótsze i cieńsze. Okrągłe gumki, zwane również ekspanderami, są dłuższe i posiadają uchwyty, dzięki którym ćwiczenie jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze. Ten rodzaj gumy jest najczęściej używany do treningu mięśni ramion, barków i klatki piersiowej.

Kolory gum oporowych

Gumy oporowe różnią się też kolorem. Kolory gum oporowych mają nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim służą do oznaczenia poziomu oporu, który może być lekki, średni i mocny. Żółty kolor przeważnie oznacza najlżejszy opór. Takie gumy przeznaczone są do stosowania w rehabilitacji lub treningu osób starszych. Kolor zielony zwykle używany jest do ćwiczeń aerobowych. Czerwone gumy oporowe przeznaczone są dla zaawansowanych sportowców. Niebieska guma zapewnia jeszcze większy opór, dlatego jest przeznaczona do treningu formowania mięśni, a czarna – o największym oporze - jest polecana osobom o naprawdę dobrej kondycji fizycznej. Należy pamiętać, że gumy tego samego koloru, ale od różnych producentów mogą mieć różny poziom oporu.

Wybierając gumę oporową, zwracaj uwagę nie tylko na kolorystykę, ale również na rozmiar, gdyż ten parametr także wpływa na poziom oporu. Cieńsze i mniejsze gumy zazwyczaj zapewniają zakres obciążenia od 1 do 10 kg, podczas gdy grubsze i dłuższe gumy - od 5 do 90 kg. Eksperci twierdzą, że korzystniej jest rozpocząć uprawianie sportu od gumy o niższym oporze i stopniowo przechodzić do taśm o wyższym oporze. Zaawansowani sportowcy mogą zdecydować się na bardziej wszechstronne gumy oporowe - dzięki czemu nie trzeba będzie często wymieniać sprzętu sportowego.

Z czego wykonane są gumy oporowe?

W asortymencie sklepu internetowego systemysportowe.pl znajdziesz dwa rodzaje gum - tekstylne lub lateksowe. Gumy tekstylne są zwykle wykonane z poliestru i lateksu, natomiast gumy lateksowe są wykonane z czystego lateksu. Większy jest wybór gum lateksowych, ponieważ zapewniają one wyższy poziom oporu i są one łatwiejsze w utrzymaniu higieny, ponieważ są bardziej odporne na wilgoć i pot.

Gumy oporowe tanio

Zakupy online nie tylko oszczędzają czas, ale także pozwalają kupić taniej. Na stronie systemysportowe.pl kupisz gumy treningowe o pożądanym poziomie oporu w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, a sklep zadba o wygodną i szybką dostawę. Teraz nie potrzebujesz dużo miejsca ani drogiego sprzętu do ćwiczeń, aby uprawiać sport w domu - wystarczy guma oporowa, która mieści się w dłoniach.

SKLEP Z ARTYKUŁAMI SPORTOWYMI

Godziny pracy

I - V:  9.00 - 18.00

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania.