Kijki do Nordic Walking

Nordic walking to bardzo dobry sposób aktywności fizycznej dla osób w każdym wieku i o różnej kondycji fizycznej. Możesz uprawiać Nordic walking o każdej porze roku, bez względu na pogodę. Jeśli jesteś doświadczonym "chodziarzem", możesz wykorzystać do 90% mięśni swojego ciała. Nordic walking spala więcej kalorii niż zwykłe spacery.

Nordic Walking znacznie mniej obciąża stawy niż bieganie, dzięki czemu może być dobrym ćwiczeniem rehabilitacyjnym. Może być również używany do wspinania się na góry lub wzgórza.

Posiadamy szeroki wybór wysokiej jakości kijków teleskopowych, drążków regulacyjnych i składanych, wykonanych z włókna węglowego lub aluminium.

Pokaż więcej Pokaż mniej
Filtruj według
Cena
Producenci
Filtruj

Kije do Nordic Walking przez internet

Dla wielu osób aktywny tryb życia nie jest modą, ale codzienną praktyką, dającą możliwość oderwania się od pracy, rutyny, a nawet natrętnych myśli. Jedni wybierają ćwiczenie w klubie sportowym, inni w domu, a jeszcze inni uprawiają sport na świeżym powietrzu. Jedną z takich aktywności na dworze, jest już dość popularne w Polsce chodzenie z kijami, czyli Nordic Walking. To sposób promowania zdrowia, który pojawił się w latach 30. XX wieku. W Finlandii początkowo były to ćwiczenia dla narciarzy. Później, po zbadaniu korzyści płynących z tej aktywności, nordic walking się rozpowszechnił na resztę Skandynawii, a następnie dotarł Europy Zachodniej, w tym i do nas. Od ponad dekady aktywność ta stała się tak popularna w Polsce, że organizowane są już zawody, mistrzostwa, maratony, sztafety i rajdy nordic walking, a hotele i sanatoria oferują tę dyscyplinę jako dodatkową rozrywkę dla gości. Zapewne u wielu, którzy jeszcze tego nie próbowali, pojawia się pytanie, co decyduje o popularności tego typu aktywności?

Nordic Walking – korzyści dla ciała i duszy

Chodzenie z kijkami jest o wiele skuteczniejsze niż zwykły chód, bo angażuje aż do 90% mięśni – nie tylko nóg, ale także ramion i tułowia. Ci, którzy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, powinni przestawić się ze zwykłych spacerów na kijki do Nordic Walking, ponieważ pozwala to spalić do 20% więcej kalorii niż normalne chodzenie. Chodzenie z kijkami jest odpowiednie dla każdego, bez względu na wiek, sprawność fizyczną czy wcześniejsze kontuzje. Tę aktywność można uprawiać przez cały rok, niezależnie od pory roku i warunków pogodowych. Ponadto kijki do nordic walking można wykorzystać nie tylko do chodzenia po równinach, ale także do wspinania się po górach czy pagórkach. Dzięki temu spala się jeszcze więcej kalorii, a możliwość dotarcia do celu – szczytu wzgórza lub góry – zachwyca nie tylko pasjonatów sportów ekstremalnych, ale i osoby wrażliwe. Uprawianie nordic walking nie obciąża stawów, a wręcz przeciwnie, są one chronione i wzmacniane, co czyni tę aktywność doskonałym narzędziem rehabilitacyjnym.

Nordic walking przynosi korzyści nie tylko ciału, ale i duszy. Nordic walking to świetna aktywność sportowa, którą można uprawiać z drugą połówką lub przyjaciółmi. Spacerując z kijkami, nie tylko trenujesz, ale także spędzasz czas z rodziną czy przyjaciółmi. Entuzjaści nordic walking często gromadzą się w społecznościach, w których fajnie jest dzielić się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami. W ten sposób Nordic Walking angażuje do pracy nie tylko mięśnie ciała, ale i mózg, a do tego wpływa na polepszenie relacji i poczucie wspólnoty z innymi osobami.

Akcesoria do Nordic Walking

Aby cieszyć się jakością i komfortem chodzenia z kijkami, należy zadbać o odpowiednie wyposażenie. Głównym atrybutem tej aktywności są kije do nordic walking. Aby je odpowiednio dobrać, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kryteriów.

·         Typy kijów do Nordic Walking. Zanim kupisz kijki do nordic walking, pamiętaj, że na rynku dostępne są ich dwa rodzaje: regulowane (składane lub teleskopowe) oraz o stałej długości. Chociaż kije o stałej długości są tańsze, to kije regulowane są bardziej praktyczne, ponieważ wybierając odpowiednią długość, kijki te mogą być używane przez wszystkich członków rodziny.

·         Długość kijków do Nordic Walking musi odpowiadać wzrostowi użytkownika, inaczej chodzenie z kijami będzie niewygodne, bo odpowiednia długość kija decyduje o prawidłowym ruchu nordic walking. Długość kijków można obliczyć według wzoru: długość kija = twój wzrost x 0,68. W naszej ofercie systemysportowe.pl znajdują się kije do nordic walking nawet dla bardzo wysokich osób.

·         Materiał. Jeśli szukasz wysokiej jakości i trwałych kijków do nordic walking, polecamy te wykonane z włókna węglowego i włókna szklanego. Te kije są zarówno lżejsze, jak i trwalsze niż aluminiowe. Rękojeści kijków są zwykle wykonane z naturalnego korka lub gumy, bo takie materiały zapewniają doskonały chwyt, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że kij nie wyślizgnie się z dłoni. Przed zakupem kija zwróć też uwagę na paski na nadgarstki, które w zasadzie nie powinny być paskami, a rękawiczkami.

·         Grot. Ta część kija pochłania największe wstrząsy, dlatego ważne jest, aby końcówki były wykonane z mocnego i trwałego materiału. Ważną częścią grotów są podpórki, które zapobiegają zapadaniu się końcówek w piasek lub śnieg. Groty mogą mieć dwa kształty: okrągłe proste (uniwersalne) lub ostre (o zarysie pazura). Pierwsza forma jest klasyczna, najczęściej używana podczas chodzenia po różnych nawierzchniach, druga wybierana jest podczas chodzenia po lodzie lub szutrowych ścieżkach.

Kijki do Nordic Walking taniej

Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany o zaletach kijków do nordic walking, opinie na temat tej aktywności oraz doświadczenia entuzjastów nordic walking pomogą Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Kiedy zdecydujesz się kupić kije do Nordic Walking, pozostaje dowiedzieć się, gdzie ich szukać w najkorzystniejszej cenie. W takiej sytuacji zapraszamy do odwiedzenia sklepu internetowego systemysportowe.pl, gdzie posiadamy kijki do nordic walking tanio i w promocji. Zamiast chodzić po sklepach, chodź z kijkami do nordic walking na łonie natury, a kupić je możesz łatwo przez internet. Kijki do nordic walking Ferrino, Nils Extreme, Leki i innych producentów pozwolą Ci ruszyć w stronę lepszego zdrowia i samopoczucia.

SKLEP Z ARTYKUŁAMI SPORTOWYMI

Godziny pracy

I - V:  9.00 - 18.00

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania.