Wielofunkcyjne narzędzia i noże turystyczne

Po co nosić ze sobą kilka narzędzi, skoro jeden może spełniać wiele funkcji? Niezbędne wielofunkcyjne narzędzia i noże nie zajmują dużo miejsca w podróży. Bez problemu mieszczą się w kieszeni.

Wygodnie jest mieć je przy sobie przez cały czas, gdziekolwiek jesteś. Różne cechy tych scyzoryków i wielofunkcyjnych narzędzi sprawią, że będziesz przygotowany na najbardziej nieoczekiwane sytuacje.

Scyzoryki, narzędzia wielofunkcyjne i noże turystyczne przez internet

Planujący turystyczny wyjazd na łono natury, zaraz po wyborze miejsca, tworzy się listę niezbędnych akcesoriów turystycznych. Najczęściej po namiocie i śpiworze, znajduje się na niej wielofunkcyjny nóż i inne narzędzia. Scyzoryk i akcesoria turystyczne z pewnością przydadzą się w różnych sytuacjach survivalowych, nie tylko podczas gotowania czy jedzenia. Prawdą jest, że ​​wybór odpowiedniego noża turystycznego nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Gdy asortyment jest szeroki, warto znać kilka ważnych kryteriów wyboru, które pomogą podjąć decyzję.

Materiał

Jakość narzędzi i noży znajduje odzwierciedlenie w materiałach, z których są wykonane. Ważne jest, aby najpierw zwrócić uwagę na materiał ostrza. Większość noży i scyzoryków wykonana jest ze stali nierdzewnej o twardości około 54-57 HRC w skali twardości. Takie noże nie rdzewieją, dzięki czemu są trwałe. Oczywiście, na rynku dostępne są też noże wykonane z innych materiałów, takich jak stal bazowa czy zwykły metal. Myśląc o materiale rękojeści, ważna jest ocena komfortu. W naszej ofercie znajdziesz noże z rękojeścią drewnianą, aluminiową lub stalową.

Waga

Na wędrówkach pieszych lub rowerowych liczy się każdy gram. Dlatego tego typu turyści starają się ograniczyć bagaż do minimum i zabrać tylko najbardziej niezbędne rzeczy. Najcięższe noże w asortymencie systemysportowe.pl nie ważą nawet pół kilograma. Oczywiście jest też wiele takich, które ważą mniej niż 100 gram, więc taki scyzoryk na pewno nie będzie obciążał Twojego plecaka.

Długość ostrza

Większość scyzoryków jest składana, więc długość ostrza nie wpływa na całkowitą długość transportową noża. Długość ostrza noża wielofunkcyjnego zależy od tego, do czego jest przeznaczony. Do gotowania wystarczy nóż z krótszym ostrzem do 50 mm. Jeśli szukasz bardziej uniwersalnego noża, który nadaje się również do innych zadań survivalowych, takich jak budowanie schronienia, wybierz nóż wielofunkcyjny z dłuższym ostrzem do 75 mm.

Przeznaczenie

Sama nazwa noży sugeruje, że narzędzia te można wykorzystać w wielu sytuacjach survivalowych. Większość scyzoryków składa się z korkociągu, otwieracza do puszek, noża, nożyczek, pilnika, śrubokręta, nożyczek i piły, a niektóre noże wielofunkcyjne mają również młotek i siekierę. Sztućce turystyczne zazwyczaj składają się z łyżki, widelca i noża. Często o wyborze noża wielofunkcyjnego decyduje bogactwo jego elementów, dzięki czemu ​​turyści czują się gotowi na każdą sytuację.

Scyzoryki, narzędzia wielofunkcyjne, noże survivalowe i sztućce turystyczne tanio

Przy wyborze scyzoryka lub innego narzędzia turystycznego mogą pomóc nie tylko najważniejsze kryteria wyboru, ale także opinie klientów, które często są trafne i obiektywne. Oczywiście w wyborze pomaga również cena. Odwiedzając sklep systemysportowe.pl będziesz zaskoczony, bo ceny tutaj są naprawdę korzystne i na każdą kieszeń. W naszej ofercie znajdziesz narzędzia wielofunkcyjne, scyzoryki i noże turystyczne  już za kilkadziesiąt złotych. Ci, którym się nie spieszy i chcą zaoszczędzić jeszcze więcej, mogą poczekać na wyprzedaż towarów sezonowych lub promocje, kiedy to dobry scyzoryk będzie można kupić naprawdę tanio. Dla tych, którzy nie lubią długich i żmudnych zakupów mamy dobrą wiadomość. Odwiedzając e-sklep systemysportowe.pl, w kilka minut kupisz wymarzony scyzoryk wielofunkcyjny lub nóż turystyczny, a zakupiony towar dotrze do Ciebie szybko i sprawnie.

Filtruj według
Producenci