Piłki do ćwiczeń

Piłki gimnastyczne są niezastąpione podczas jogi, gimnastyki, ćwiczeń rozciągających czy po prostu treningu sportowego. Dodatkowo jest to świetny przyrząd do ćwiczeń, który można wykorzystać nie tylko w klubach sportowych, ale także w domu. Piłki gimnastyczne są korzystne, ponieważ trenują wiele grup mięśni w ciele. Trening jest niezbędny do utrzymania równowagi, co również wzmacnia mięśnie głębokie. Ćwiczenia z dużą piłką zwiększają elastyczność organizmu, rozwijają równowagę, koordynację, wytrzymałość, wzmacniają układ sercowo-naczyniowy, mięśnie brzucha i pleców.

Oferujemy piłki do ćwiczeń w różnych rozmiarach i kolorach. Wybierając piłkę gimnastyczną ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Jeśli Twój wzrost wynosi: 140-160 cm, kup piłkę o średnicy 55 cm, jeśli 160-175 cm to piłkę 65 cm, jeśli 175-185 cm - 75 cm średnicy, a jeśli 185-200 cm - to o średnicy 85 cm.

Pokaż więcej Pokaż mniej
Filtruj według
Cena
Producenci
Filtruj

Piłki do ćwiczeń przez internet

Piłka jest jednym z głównych narzędzi treningowych w wielu sportach. Pomijając gry typowo piłkarskie, jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka czy tenis, są też specjalne piłki gumowe do ćwiczeń, które mogą osiągnąć średnicę nawet stu centymetrów. Są to piłki treningowe. Służą one nie tylko do gimnastyki, ale także są często stosowane do wzmacniania mięśni głębokich nóg, brzucha lub pleców. Piłki do ćwiczeń są w prawie każdym klubie sportowym, a często też w domach i biurach. Jakie są zalety piłek gimnastycznych i na co zwrócić uwagę przy wyborze tego atrybutu treningowego? Odpowiedź podajemy poniżej.

Piłki do ćwiczeń – korzyści treningowe

Piłka gimnastyczna to niedrogi i przydatny trenażer domowy, który nie zajmuje dużo miejsca. Piłka jest niezastąpiona do ćwiczeń gimnastycznych, jogi czy rozciągania. Piłki gimnastyczne trenują wiele grup mięśni pleców, brzucha, nóg i pośladków. Piłka treningowa pomaga poprawić koordynację i równowagę. Podczas wykonywania ćwiczeń z piłką konieczne jest utrzymanie równowagi, co wzmacnia głębokie mięśnie ciała. Piłki gimnastyczne mogą być również używane jako narzędzie rehabilitacyjne, pomagające wzmocnić mięśnie osłabione po kontuzjach. Piłki często wykorzystywane są również w studiach sportowych do wykonywania ćwiczeń pilates. Posiadając piłkę gimnastyczną, można ćwiczyć bez wychodzenia z domu. Ćwiczenia z piłką zwiększają elastyczność ciała, rozwijają wytrzymałość, wzmacniają układ krążenia. Skacząc na piłce, możesz słuchać muzyki lub oglądać ulubiony serial, więc łączyć przyjemne z pożytecznym. Pracownicy biurowi często zamieniają krzesła na te piłki, bo nawet krótki czas skakania lub siedzenia na piłce nie tylko odpręża, ale także wzmacnia mięśnie i poprawia postawę. Dzieci też bardzo lubią skakać na piłkach gimnastycznych, chociaż piłki do skakania dla dzieci są nieco inne, ponieważ mają uchwyty, które znacznie ułatwiają utrzymanie równowagi.

Rozmiary i design piłek gimnastycznych

Piłki gimnastyczne różnią się średnicą. Małe piłki o średnicy do kilkunastu centymetrów służą do pilatesu i kalanetyki, a większe piłki, które mogą mieć średnicę od kilkudziesięciu do stu centymetrów, służą do gimnastyki, jogi i innych sportów aerobowych. Średnicę piłki gimnastycznej należy dobierać w zależności od tego, do czego ma być używana. Średnica to też wysokość piłki. Siedząc na piłce gimnastycznej, stopy powinny mieć pełny kontakt z podłożem, kolana zgięte pod kątem 90 stopni, a plecy wyprostowane. Dla kupujących online zaleca się dobranie piłki do swojego wzrostu. Dla osób o wzroście 140-160 cm - piłka o średnicy 55 cm, 160-175 cm o średnicy 65 cm, 175-185 cm o średnicy 75 cm, 185-200 cm o średnicy 85 cm.

W naszej ofercie znajdują się piłki gimnastyczne w różnych kolorach - niebieskie, czerwone, zielone, fioletowe, żółte czy pomarańczowe. Posiadamy również piłki w klasycznych odcieniach – czarnym, białym i szarym. Niektóre piłki wyróżniają się unikalnym designem i są pokryte małymi wypustkami, które masują mięśnie i pomagają im szybciej się regenerować.

Piłki gimnastyczne: cena promocje i dostawa

Zakupy online pozwalają oszczędzić nie tylko czas, ale także umożliwiają znalezienie jak najkorzystniejszej oferty. Poszukującym piłek gimnastycznych polecamy odwiedzić nasz sklep Systemysportowe.pl. Tutaj znajdziesz do wyboru ponad sto piłek gimnastycznych, które są sprzedawane w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Ci, którzy chcą zaoszczędzić jeszcze więcej, zawsze mogą skorzystać z promocji, podczas których piłki gimnastyczne można nabyć jeszcze taniej. Kupując online nie musisz się również martwić o dostawę towaru, ponieważ szybko wyślemy zamówienie prosto do Twojego domu. Może już czas na zakup piłki gimnastycznej?

SKLEP Z ARTYKUŁAMI SPORTOWYMI

Godziny pracy

I - V:  9.00 - 18.00

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania.