- Dostawa 2-4 d.r.
- Dostawa 3-7 d.r.
- Dostawa 3-7 d.r.
- Dostawa 3-7 d.r.
- Dostawa 5-10 d.r.
- Dostawa 5-10 d.r.
- Dostawa 7-15 d.r.
- Dostawa 8-17 d.r.
- Dostawa 7-15 d.r.
- Dostawa 7-15 d.r.
- Dostawa 7-15 d.r.
- Dostawa 7-15 d.r.
- Dostawa 7-15 d.r.
- Dostawa 7-15 d.r.
- Dostawa 4-9 d.r.
- Dostawa 7-15 d.r.
- Dostawa 7-15 d.r.
- Dostawa 7-15 d.r.
- Dostawa 7-15 d.r.
- Dostawa 4-9 d.r.
- Dostawa 7-15 d.r.
Ergometr wioślarski, tzw. wioślarz tanio
Uprawianie sportu w domu staje się coraz bardziej popularne, zwłaszcza podczas pandemii, kiedy nigdy nie wiadomo, kiedy kluby sportowe ponownie zostaną zamknięte. Trenując w domu, nie ma potrzeby się spieszyć, zazdrościć tym o lepszej sylwetce, czekać w kolejce do maszyny do ćwiczeń itd. Oczywiście założenie siłowni w domu może być trudne nie tylko ze względu na zasoby materialne, ale także z powodu braku miejsca. Tym, którzy jednak chcą ćwiczyć w domu, profesjonalni sportowcy polecają wybór najbardziej wszechstronnego urządzenia do ćwiczeń, które nie tylko pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów czy zwiększyć masę mięśniową, ale także wytrenuje jak najwięcej grup mięśniowych. Dla osób poszukujących uniwersalnego trenażera, świetnym wyborem może być tzw. wioślarz, który nie tylko wzmocni niemal wszystkie mięśnie ciała, ale także będzie przypominać miłe chwile spędzone latem na wodzie.
Jakie mięśnie pracują na wioślarzu?
Czy wiesz, że trening na wioślarzu umożliwia spalenie 2-3 razy więcej kalorii niż rower? Takie liczby są naprawdę kuszące. Pojawia się jednak pytanie, z jakich części ciała będziesz w stanie pozbyć się zbędnych kilogramów? Wydawać by się mogło, że wioślarz wzmacnia jedynie mięśnie górnej części ciała. W rzeczywistości jednak ćwiczenia na wioślarzu angażują praktycznie wszystkie największe grupy mięśni: od bicepsa czy czworogłowego pleców, po uda i pośladki. Podczas wiosłowania obciążenie nóg i górnej części ciała jest prawie równomiernie rozłożone - 60% i 40%. Warto również wspomnieć, że trening na wioślarzu pozwala zaoszczędzić czas. Wybierając ten trenażer, wytrenujesz od razu prawie całe ciało, dzięki czemu nie będziesz musiał wykonywać dodatkowych ćwiczeń wzmacniających konkretną grupę mięśniową.
System oporu wioślarza
Im bardziej wszechstronny trenażer, tym trudniej go wybrać, ponieważ zdecydowanie nie ma jednego najlepszego wyboru. Jednak ci, którzy chcą kupić trenażer spełniający oczekiwania w jak największym stopniu, powinni najpierw zwrócić uwagę na rodzaj systemu oporowego.
- Wioślarz z hydraulicznym systemem oporu - prostszy, mniejszy, łatwy w użyciu, odpowiedni do użytku domowego.
- Największą popularnością cieszy się wioślarz z magnetycznym systemem oporu, ponieważ dzięki temu trenażerowi można łatwo wybrać żądany poziom oporu. Ten parametr można regulować zarówno ręcznie, jak i elektronicznie. Takie maszyny do wiosłowania są bardziej uniwersalne, ponieważ mają co najmniej kilka funkcji treningowych (np. regularne wiosłowanie jedną ręką, wiosłowanie oburęczne lub symulację wiosłowania na kajaku), co najmniej dziesięć poziomów oporu i co najmniej kilka programów treningowych do wyboru.
- Wioślarz z systemem wodnym - nowoczesny, wyróżniający się designem. Chociaż ten trenażer w naturalny sposób odtwarza ruchy wiosłowania, to jednak może zajmować dużo miejsca w domu, a jego cena jest dość wysoka.
- Wioślarz z powietrznym systemem oporu doskonale nadaje się do intensywnego treningu – im efektywniej korzystasz z tego trenażera, tym wyższy opór osiągniesz. Z tym wioślarzem poczujesz się jak na prawdziwej łodzi.
Jakie aspekty są najważniejsze przy wyborze wioślarza?
Wybierając najlepszy sprzęt do swoich treningów, zwróć uwagę na inne ważne parametry, akcesoria i funkcje trenażera.
- Przy wyborze wioślarza ważna jest maksymalna dopuszczalna waga użytkownika, gabaryty urządzenia oraz zasilanie (generator, prąd lub akumulatory).
- Dodatkowa funkcja (dla której dźwięk jest dostarczany przez zintegrowaną aplikację, która może być wzbogacona o wirtualną obsługę danego urządzenia i która może być powiązana z działaniem urządzenia).
- Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę liczbę programów i możliwy rodzaj treningu – niektóre maszyny do wiosłowania mają prawdziwe wiosło, za pomocą którego można symulować wiosłowanie na wodzie.
- Kolejnym ważnym kryterium ułatwiającym transport wioślarza jest system składania i kółka transportowe.
- Warto również zastanowić się nad designem - rama niektórych wioślarzy jest wykonana z drewna, dzięki czemu wygląda bardziej estetycznie, inne - z metalu i tworzywa sztucznego, więc jest bardziej praktyczny.
- Kolorowy ekran, który pokazuje wyniki treningu (czas, spalone kalorie, pokonany dystans lub tętno) motywuje Cię do dalszego rozwoju.
- Nie można zapominać o komforcie – ergonomiczne podnóżki i wygodny system przesuwny siedziska do ćwiczeń są bardzo ważne dla wioślarzy.
- Aby kupić wysokiej jakości trenażer, ważna jest również cena. Ceny najprostszych wioślarzy zaczynają się od około 1000 PLN, ale profesjonalny sprzęt jest już o wiele droższy, bo cena dochodzi nawet do 12 000 złotych. Przed zakupem wioślarza warto poszukać korzystniejszych warunków zakupu – skorzystać z promocji, negocjować cenę lub kupić na raty.
- Poziom hałasu maszyny do ćwiczeń jest szczególnie ważnym parametrem, jeśli mieszkasz w mieszkaniu lub masz małe dzieci. Cichsze są wioślarze z hydraulicznym lub magnetycznym systemem oporowym, a sprzęt z oporem wodnym lub powietrznym powoduje większy hałas.
- Zintegrowane czujniki tętna pomogą Ci nie przemęczać się podczas treningu. Niektóre elektronicznie sterowane wioślarze mają pasek do pomiaru tętna, który bezprzewodowo mierzy tętno.
Jak prawidłowo ćwiczyć na wioślarzu?
Aby osiągnąć skuteczne wyniki, ważne jest nauczenie się prawidłowego korzystania z symulatora. Ćwicząc na wioślarzu, najpierw dowiedz się, jak on działa - przeczytaj instrukcję obsługi, obejrzyj kilka przydatnych filmów online. Oto kilka kluczowych wskazówek.
- Przed wiosłowaniem wyciągnij ręce do przodu i trzymaj stopy dociśnięte do podparcia.
- Ciągnąc linę do siebie, musisz mocno opierać na stopach.
- Kiedy stawiasz opór, wyprostuj nogi i przyciągnij ręce do klatki piersiowej.
Zwróć uwagę, że siedzisko wioślarza powinno łatwo przesuwać się po szynach, a stopy należy trzymać na podnóżkach. Podczas treningu na wioślarzu wiosła zastępowane są zwykle rączką z liną (oczywiście, są też takie maszyny do ćwiczeń, które mają prawdziwe wiosło). Poprawnie wykonując ćwiczenia nie tylko osiągniesz najlepsze wyniki, ale także zmniejszysz ryzyko kontuzji.
Zainteresowany maszynami do wiosłowania? Odwiedź sklep internetowy systemysportowe.pl. Tutaj znajdziesz szeroką gamę wysokiej jakości wioślarzy, w tym najnowsze modele najbardziej znanych marek, takich jak Reebok czy WaterRower. Ceny u nas są korzystne, a czasem można je nawet jeszcze negocjować. Można też kupić na raty. Wygodne jest również to, że zamawiając wioślarza bez wychodzenia z domu, otrzyma się ciężką i dużą przesyłkę prosto do domu, bo e-sklep systemysportowe.pl zadbał o wygodną dostawę towarów na terenie całej Polski. Może czas zamienić łódź na maszynę do wiosłowania? Zwłaszcza zimą…