Drabinki gimnastyczne

Ścianki, drabinki gimnastyczne - ten klasyczny sprzęt sportowy ze względu na swoją funkcjonalność znajduje się w wielu ośrodkach sportowo-rehabilitacyjnych. Ścianki gimnastyczne mogą być stosowane również w domu, szkolnych salach gimnastycznych i ośrodkach sportowych, bo mogą z nich korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Drabinka gimnastyczna jest popularna ze względu na swoją wszechstronność, może być używana samodzielnie, a po dodaniu lin i gum oporowych może zastąpić cały ekwipunek siłowni, trenując wszystkie grupy mięśni ciała.

Pokaż więcej Pokaż mniej
Filtruj według
Cena
Producenci
Filtruj

Drabinka gimnastyczna: przez internet – taniej

Drabinka gimnastyczna, przyścienna, ścianka sportowa czy szwedzka - jak zwał, tak zwał, ale jest to świetny sprzęt treningowy. Drabinki są obowiązkowym elementem wyposażenia szkolnych sal sportowych. Ścianka gimnastyczna to jeden z najważniejszych elementów treningu, wzmacniający mięśnie i zapewniający zdrowszy tryb życia. Ścianki gimnastyczne pojawiły się w ​​Europie w XIX wieku, kiedy to szwedzki nauczyciel Pehr Henrik Ling zaczął wykorzystywać je w leczeniu artretyzmu, a uświadomienie sobie korzyści płynących z tego urządzenia do ćwiczeń dało i innym możliwość czerpania z niego korzyści. Od tego czasu ścianki treningowe podbiły nie tylko Europę, ale i Amerykę. Ciekawią Cię zalety drabinki gimnastycznej? W takim razie koniecznie czytaj dalej.

Drabinka gimnastyczna dla ciała i zdrowia

W szkole na pewno ćwiczyłeś na drabince, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, po co to robiłeś i jakie są zalety treningu na drabince gimnastycznej? Zapewne większość tych ćwiczeń była wykonywana na polecenie nauczyciela. Sportowcy teraz dobrowolnie korzystają z drabinki podczas treningów, dlatego coraz więcej klubów sportowych i siłowni zaopatruje się w ten sprzęt, tak samo jak w maszyny siłowe i urządzenia cardio. W szkole ćwiczenia na ściance gimnastycznej mają na celu wzmacnianie mięśni, prawidłowej postawy i koordynacji. Doświadczeni sportowcy ćwiczą w celu rozwijania siły i elastyczności, zwłaszcza mięśni brzucha i do rozciągania. Ścianka gimnastyczna doskonale sprawdza się również w rehabilitacji – w trakcie rekonwalescencji po urazach kręgosłupa lub w profilaktyce – oczywiście, tylko według zaleceń lekarza.

5 ćwiczeń na drabince gimnastycznej

Mogłoby się wydawać, że ścianka gimnastyczna jest bardzo jednorodnym i prostym sprzętem, który nie oferuje zbyt dużej różnorodności ćwiczeń. Natomiast w rzeczywistości jest to dość wszechstronne narzędzie treningowe, które pomaga wzmocnić wiele mięśni ciała i jest odpowiednie dla osób z wszystkich grup wiekowych. To prawda, że ​​przed rozpoczęciem ćwiczeń na drabince gimnastycznej powinieneś wiedzieć, jak prawidłowo korzystać z tego trenażera, aby uniknąć kontuzji. Ćwicząc na drabince gimnastycznej należy przede wszystkim wziąć pod uwagę stan zdrowia i wiek ćwiczącego. Ten trenażer jest idealny zarówno dla małych dzieci, jak i osób starszych. Może to zabrzmieć niewiarygodnie, ale na drabince można ćwiczyć od niemowlęctwa, bo już od 6 miesiąca życia. Kiedy dziecko zacznie siadać, raczkować lub stać, może użyć ścianki, jako podpory lub pomocy przy wstawaniu. Już od pierwszego roku życia dzieci mogą nauczyć się wspinać, wisieć, a tym samym rozwijać swoje zdolności motoryczne. Nastolatki są zafascynowane ściankami na siłowni i parkurach. Dorośli wykorzystują drabinkę gimnastyczną do wzmacniania mięśni ciała lub wykonywania ćwiczeń rozciągających. Dla osób starszych ścianka posłuży do rozluźniania mięśni pleców. Przekonani o wszechstronności tego narzędzia, przedstawiamy kilka przydatnych ćwiczeń.

  1. Zwis z najwyższego szczebla – drążka gimnastycznego – wzmacnia mięśnie pleców i ramion.
  2. Można nie tylko wisieć na drążku, ale także się podciągać. Skurcze wzmacniają również mięśnie pleców, a także bicepsy.  
  3. Przysiady wzmacniają mięśnie dolnych partii ciała – pośladków i nóg. Możesz wykonywać proste przysiady trzymając się za poprzeczkę lub próbować przysiadów na jednej nodze, drugą trzymając na najniższym szczeblu.
  4. Różne ćwiczenia zginania, podnoszenia lub krzyżowania nóg, które wzmacniają także mięśnie brzucha.
  5. Do drabinek można dodać różne atrybuty, takie jak pierścienie gimnastyczne, linę, poręcze do dipów czy ławkę treningową. Ćwiczenia na nich w postaci zginania nóg, wzmacniają mięśnie brzucha, ramion i nóg.

Ścianka gimnastyczna: cena, promocje, dostawa w sklepie systemysportowe.pl

O ile cena ścianki gimnastycznej może przewyższać ceny innych akcesoriów gimnastycznych – piłek, gum oporowych czy mat treningowych, to należy mieć na uwadze, że drabinka gimnastyczna to wielofunkcyjny przyrząd do ćwiczeń, który pozwala na wykonanie przynajmniej kilku różnych ćwiczeń wzmacniających niemal wszystkie mięśnie ciała. W związku z tym cena nie powinna być istotnym kryterium wyboru. Zawsze można zaoszczędzić, kupując artykuły sportowe w promocji czy wyprzedaży lub uzyskując specjalny rabat. Odwiedzając sklep internetowy systemysportowe.pl, nie zawiedziesz się. Wygodne zakupy (wystarczy kilka kliknięć), szybka dostawa, konsultacje i porady, przystępne ceny, szeroka gama towarów - oto, co czeka na odwiedzających e-sklep systemysportowe.pl. Dodaj drabinkę gimnastyczną BenchK, Coma-sport, NOHrD czy innych znanych marek do swojego koszyka, a za kilka dni będziesz mógł ćwiczyć na swojej osobistej drabince gimnastycznej.

SKLEP Z ARTYKUŁAMI SPORTOWYMI

Godziny pracy

I - V:  9.00 - 18.00

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania.