Kuchenki turystyczne

Jedzenie na łonie przyrody zawsze smakuje lepiej. A kiedy jest przyrządzane na kuchence turystycznej, to nie sposób mu się oprzeć.

Jeśli chcesz, aby najbliższym pociekła ślinka albo chcesz zaskoczyć znajomych swoimi kulinarnymi zdolnościami na łonie natury, oferujemy szeroki wybór kuchenek kempingowych i ich akcesoriów do gotowania outdoorowego.

Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Kuchenki turystyczne przez internet

Wędrówki na łonie przyrody to świetny sposób na złapanie dystansu do życia, nawiązanie kontaktu z naturą i relaks. Dłuższe wyprawy wymagają wysiłku fizycznego, a po przejściu kilku kilometrów na pewno będziesz mieć ochotę na ciepłe jedzenie lub chociaż gorącą herbatę. Doświadczeni turyści, podróżujący nawet kilka dni przez bezdroża, pamiętają nie tylko o odpowiednim ubraniu, namiocie czy śpiworze, ale także o kuchence kempingowej, która pozwala cieszyć się ciepłym posiłkiem pod gołym niebem. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór kuchenek gazowych, które cieszą się popularnością wśród wędkarzy i turystów. Kupując palnik turystyczny, należy wziąć pod uwagę jego parametry techniczne, funkcjonalność i design.

Cechy charakterystyczne kuchenek kempingowych

Kuchenka turystyczna bardzo różni się od tradycyjnej kuchenki. Jedną z kluczowych różnic jest oczywiście rozmiar. Kuchenka kempingowa ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu jest łatwa w transporcie i dość lekka. Aby zapewnić wygodne i szybkie użytkowanie, niektóre palniki mogą być wyposażone w piezoelektryczny zapłon i kontrolę przepływu gazu w celu dokładnej regulacji wielkości płomienia. Aby zapewnić bezpieczeństwo przeciwpożarowe podczas pracy, kuchenki można również wyposażyć w system niezamierzonego rozruchu i kontroli płomienia. Etui zapewnia wygodne przechowywanie i transport, a także ochronę urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi czy warunkami atmosferycznymi.

Rodzaje kuchenek turystycznych

W naszym e-sklepie systemysportowe.pl posiadamy 2 typy – kuchenki i palniki gazowe.

Turystyczne kuchenki gazowe składają się z: obudowy, palników, elementu piezoelektrycznego do automatycznego zapłonu oraz systemu kontroli przepływu gazu. Ich korpus jest zwykle wykonany ze stali nierdzewnej i aluminium lub innych metali odpornych na korozję. Tańsze palniki są wykonane z aluminium, droższe - z ceramiki. Oferowane przez nas kuchenki turystyczne mogą mieć jeden lub trzy palniki. Kuchenki gazowe z jednym lub dwoma palnikami są wydajniejsze, ponieważ zmniejszają zużycie paliwa i są bezpieczniejsze podczas użytkowania w ujemnych temperaturach.

Palniki gazowe zwykle mają tylko jeden palnik i są montowane bezpośrednio na butli gazowej. Palniki gazowe mogą służyć do gotowania w dużych pojemnikach, dzięki czemu mają znacznie większą moc niż turystyczne kuchenki gazowe.

Design kuchenek turystycznych

Kuchenki podróżne mogą być z poziomą instalacją gazową lub z uniwersalną mocą.

Kuchenki gazowe z poziomą instalacją gazową posiadają komory z przyłączem kolumnowym, do których można podłączyć jednorazowe wkłady gazowe. Modele te mają prostą konstrukcję i niewielką wagę, chociaż wkłady wymienne są często drogie.

Uniwersalne kuchenki turystyczne posiadają wewnętrzny zbiornik gazu oraz złącze do podłączenia zewnętrznej butli do zintegrowanego reduktora. Ten typ kuchenki gazowej ma uniwersalne zasilanie, ale jest znacznie cięższy.

Na co zwrócić uwagę wybierając kuchenkę turystyczną?

Przy wyborze kuchenki kempingowej należy wziąć pod uwagę kilka parametrów.

Moc. Ten czynnik należy wziąć pod uwagę, jeśli nie podróżujesz sam lub wybierasz się w dłuższą podróż, ponieważ moc zależy od tego, ile jedzenia będzie można przygotować. Wymaganą moc urządzenia można obliczyć bardzo prosto - do przygotowania jednego litra żywności potrzebny będzie średnio 1 kW mocy cieplnej. Szacując, ile jedzenia dana osoba potrzebuje średnio dziennie i na ile dni, będzie można wyliczyć potrzebną moc urządzenia.

Zużycie gazu. Na pewno znajdziesz ten parametr w opisie produktu. Najczęściej określa się go na dwa sposoby – ilość zużywanego gazu na godzinę lub czas potrzebny na zagotowanie jednego litra wody. Im szybciej woda się zagotuje, tym więcej gazu jest zużywane.

Jak wybrać butlę gazową?

Aby cieszyć się ciepłym jedzeniem w podróży, będziesz potrzebować nie tylko kuchenki, ale także butli z gazem. Aby wybrać odpowiedni wkład gazowy należy zwrócić uwagę na podłączenie go do palnika, pojemność oraz warunki pracy palnika. Zadbaj też o odpowiednią mieszankę paliwową.

Kuchenki turystyczne i wkłady gazowe tanio

Miłośnicy turystyki często odwiedzają sklep systemysportowe.pl. Tutaj znajdziesz szeroką gamę towarów turystycznych, od śpiworów po kuchenki gazowe. Kuchenki turystyczne są tańsze w promocji lub sezonowej wyprzedaży, ale nawet bez rabatu ceny są tu na każdą kieszeń. Już w kilka minut zarezerwujesz upragnioną kuchenkę podróżną i będziesz mógł spokojnie planować swoją wymarzoną wędrówkę, podczas której nie zabraknie Ci ciepłego posiłku.

SKLEP Z ARTYKUŁAMI SPORTOWYMI

Godziny pracy

I - V:  9.00 - 18.00

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania.