Noże myśliwskie i survivalowe

Wybierając się na polowanie lub inną wymagającą wyprawę, nie obejdzie się bez dobrego noża. Chyba nie trzeba wspominać, jak ważny jest on przy przetwarzaniu upolowanej zwierzyny. Wytrzymały nóż jest potrzebny nie tylko w kuchni czy na polowaniu, bo tak naprawdę nigdy nie wiemy, kiedy trafimy w sytuacje zagrażające życiu.

Warto więc mieć przy sobie nóż survivalowy, który pomoże rozbić szybę, przeciąć pasek i w razie potrzeby spełniać wiele innych przydatnych funkcji.

Wszystkie noże z tej kategorii sprzedawane są wyłącznie osobom powyżej 18 roku życia.

Pokaż więcej Pokaż mniej
Filtruj według
Cena
Producenci
Filtruj

Noże myśliwskie i survivalowe przez internet

Polowanie nie jest możliwe bez specjalnego noża. Oczywiście, noże myśliwskie i survivalowe przydadzą się nie tylko na polowaniu, ale także w innych sytuacjach, które będą wymagały nie tylko umiejętności przetrwania, ale także odpowiednich narzędzi, które pomogą Ci się przystosować i przetrwać. Wybierając odpowiedni nóż myśliwski i survivalowy, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów doboru – rodzaj konstrukcji (składana lub nie), materiały ostrza i rękojeści, kształt głowni oraz rodzaj zwierza, na którego planujesz polować.

Duży nóż – nie zawsze lepszy

Wybór noża myśliwskiego naprawdę zależy od tego, na jaki rodzaj zwierząt planujesz polować. Jeśli Twoim celem są duże zwierzęta, użyjesz innego rodzaju noży myśliwskich i survivalowych niż te, które są przeznaczone na małe zwierzęta. Należy pamiętać, że większy nóż naprawdę nie jest lepszy, jeśli planujesz polować na małe zwierzęta. Zbyt duży nóż myśliwski i survivalowy utrudni manewrowanie, a nawet zwiększy ryzyko skaleczenia się.

Typ noża  

Decydując o wielkości noża rozważ, jak często planujesz polować. Jeśli jest tylko okazjonalną przyjemnością i chcesz mieć nóż, który sprawdzi się w różnych sytuacjach survivalowych, wybierz mniejszy nóż składany. Biorąc pod uwagę czynnik wygody można powiedzieć, że składany nóż myśliwski i survivalowy jest znacznie wygodniejszy. Ten rodzaj noża myśliwskiego i survivalowego jest bardziej kompaktowy niż nóż o stałej długości, a składany nóż można nosić w kieszeni, dzięki czemu nie potrzebna jest pochwa. Wybierając składane noże myśliwskie i survivalowe, weź pod uwagę mechanizm blokujący i punkt obrotu, a także bardzo ważne jest, aby ostrze noża nie wyginało się nad rękojeścią. Jeśli jesteś oddanym myśliwym i planujesz używać noży wyłącznie do polowań, to warto wybrać noże myśliwskie i survivalowe o stałym ostrzu, które są stabilniejsze i wygodniejsze. Należy również wspomnieć, że ostrze stałe nie wygina się, co oznacza, że mniej się ​​zużywa, dzięki czemu takie noże myśliwskie i survivalowe są mocniejsze i bardziej niezawodne. Oczywiście ważne jest też, aby mieć taki nóż przy sobie, powieszony na przykład w pochwie przy pasku, aby nie zranić siebie i innych.

Ostrze gładkie lub ząbkowane

Proste noże myśliwskie i survivalowe z solidnym, gładkim ostrzem są znacznie bardziej tradycyjne. Ostrza te są znacznie łatwiejsze do ostrzenia, a takie noże tną równo i są łatwe w użyciu. Noże myśliwskie i survivalowe z ząbkowanym ostrzem mogą służyć jako piła. Takie noże doskonale nadają się do cięcia pasów, lin, tkanin o różnej fakturze czy miękkich materiałów. To prawda, noże myśliwskie i survivalowe z ząbkowanym ostrzem mogą znacznie łatwiej piłować, ale do ich ostrzenia wymagany jest specjalny sprzęt.

Materiał ostrza i rękojeści

Wysokiej jakości noże myśliwskie i survivalowe są zwykle wykonane ze stali węglowej lub nierdzewnej. Chociaż ostrza ze stali węglowej rdzewieją, regularne ich używanie lub powlekanie ostrza specjalnymi materiałami zapobiegnie powstawaniu rdzy na nożach myśliwskich i survivalowych. Ostrze ze stali węglowej jest łatwiejsze do ostrzenia i na dłużej pozostaje ostre niż ostrze ze stali nierdzewnej. Ostrza ze stali nierdzewnej nie rdzewieją, dlatego takie noże są bardzo cenione i chętnie wybierane przez myśliwych. To prawda, że ​​ostrza noży ze stali nierdzewnej są trudniejsze do ostrzenia i kosztują znacznie więcej.

Wybierając nóż myśliwski i survivalowy, należy wziąć pod uwagę nie tylko materiał ostrza, ale także materiał rękojeści. Rękojeść noża musi być mocna i dość ciężka. Antypoślizgowe uchwyty zapewniają komfort użytkowania i zmniejszają zmęczenie fizyczne. W naszej ofercie znajdziesz noże myśliwskie i survivalowe z rękojeścią drewnianą, metalową lub plastikową, a dla tych, którym zależy nie tylko na jakości, ale również na designie, mogą wybrać noże z rękojeścią wykonaną z materiału rogowego lub korkowego.

Świetna alternatywa dla zwykłego noża

W sytuacjach survivalowych przyda się nie tylko nóż myśliwski i survivalowy, ale także maczeta, która może pełnić funkcję zarówno zwykłego noża, jak i siekiery. Środek ciężkości maczety znajduje się z przodu, dzięki czemu maczetą można z łatwością przecinać chaszcze, krzaki i mniejsze drzewa. Sprawdzona konstrukcja zapewnia maksymalną siłę cięcia, a wysokiej jakości materiały i antykorozyjna powłoka ostrza gwarantują, że narzędzie to przetrwa wiele lat.

Noże myśliwskie i survivalowe tanio

Zainteresowany nożami myśliwskimi i survivalowymi taniej? Odwiedź e-sklep systemysportowe.pl. Tutaj znajdziesz noże myśliwskie i survivalowe oraz maczety znanych marek - Benchmade, Cattara, FoxOutdoor - w bardzo atrakcyjnej cenie. Ci, którzy chcą zaoszczędzić jeszcze więcej, mogą poczekać na promocje, kiedy to noże myśliwskie i survivalowe sprzedawane są jeszcze taniej. Pamiętaj, że nie musisz wyjeżdżać z domu, żeby kupić nóż. Za naciśnięciem kilku przycisków nóż myśliwski i survivalowy, który wybierzesz, znajdzie się w Twoim koszyku, a my zadbamy o jego wygodną i szybką dostawę.

SKLEP Z ARTYKUŁAMI SPORTOWYMI

Godziny pracy

I - V:  9.00 - 18.00

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania.