Paleniska

Biwakowanie na łonie natury nie może obejść się bez ogniska. Przecież najciekawsze i najzabawniejsze, a nawet najstraszniejsze historie opowiada się przy ogniu. Poza tym chyba nic nie smakuje tak dobrze, niż jedzenie przyrządzone nad płomieniami.

Aby nie martwić się o to, jak bezpiecznie zorganizować ognisko na łonie przyrody, oferujemy paleniska turystyczne w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów. Dzięki nim będziesz mógł nie tylko cieszyć się tańcem płomieni, ale także skosztować pieczonych potraw.

Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Paleniska turystyczne przez internet

Lato nie może się obyć bez kiełbasek czy pianek pieczonych na kiju, przy ognisku na łonie natury lub własnym podwórku. Jeśli spędzasz urlop na wsi, nieduże ognisko możesz rozpalić w dowolnym miejscu - na podwórku, w ogrodzie, na tarasie czy łące. Siedzenie przy ognisku nie tylko rozgrzewa, ale także tworzy wyjątkową, niezwykle romantyczną atmosferę, a przyglądanie się płomieniom działa kojąco.

Palenisko to praktyczny wybór, ponieważ jego lokalizację można zmieniać w dowolnym momencie, dzięki czemu można piec pianki coraz to w innym miejscu. Ponadto z paleniska nie wydostanie się żar, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się nie tylko romantycznym, ale i bezpiecznym wieczorem. Aby wybrać praktyczne palenisko wysokiej jakości, należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe aspekty wyboru – materiały, konstrukcję i praktyczność, które spełnią oczekiwania i zapewnią wygodę.

Jak wybrać palenisko turystyczne?

Aby wybrać palenisko, które posłuży kilka lat, najpierw zwróć uwagę na to, z czego jest wykonane. W naszej ofercie posiadamy paleniska z tytanu, żelaza, stali nierdzewnej i innych metali. Wybierając kominek, weź pod uwagę nie tylko rodzaj metalu, ale także jego grubość. Im grubszy metal, tym trwalszy.

Następnie zwróć uwagę na części paleniska, które zapewniają wygodę. Ważne, aby posiadało stabilne nogi (w ofercie systemysportowe.pl są z dwiema, trzema i czterema nogami), dzięki czemu będziesz mieć pewność, że się nie przechyli ani nie upadnie. Dobrze jest też, jeśli posiada pokrywę, która pomoże ugasić ogień i uchroni palenisko przed ewentualnym przegrzaniem. W sprzedaży są dostępne paleniska z pokrywą w komplecie lub bez niej. Ale nawet wtedy często jest możliwość dokupienia jej oddzielnie. Kolejnym udogodnieniem są uchwyty, dzięki którym łatwo jest przenieść palenisko z jednego miejsca w drugie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Kolejnym ważnym aspektem wyboru jest praktyczność. Niektóre kominki mogą służyć również jako grille, dzięki czemu można cieszyć się nie tylko pieczonymi piankami, ale także grillowanymi warzywami lub mięsem. Wielkość (średnica) paleniska określa nie tylko ile osób będzie się mogło zmieścić dookoła, ale także ile miejsca będzie potrzebne do bezpiecznego użytkowania. Oczywiście, wielkość paleniska ma też spory wpływ na jego cenę, która może być innym kryterium wyboru.

Paleniska turystyczne tanio

Dla osób poszukujących rozrywek, które połączą nie tylko grono przyjaciół, ale także całą rodzinę, proponujemy wizytę w sklepie internetowym systemysportowe.pl. U nas znajdziesz praktyczne i wysokiej jakości paleniska i grille turystyczne w niezwykle atrakcyjnych cenach, które łatwo kupisz bez wychodzenia z domu. Ciesz się ciepłymi, letnimi wieczorami, rozgwieżdżonym niebem i towarzystwem najbliższych Ci osób.

SKLEP Z ARTYKUŁAMI SPORTOWYMI

Godziny pracy

I - V:  9.00 - 18.00

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania.