Jako rodzic zapewne chcesz, aby twoje dzieci dobrze się bawiły i aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu. Nie chcesz przy tym martwić się o ich bezpieczeństwo. Holenderska firma BERG oferuje bezpieczne i dobrej jakości trampoliny, które na pewno będą pasować do twojego ogrodu. Bezpieczeństwo to jeden z głównych celów BERG, dlatego ma je na uwadze już w fazie projektowania swoich produktów. Trampoliny są tak skonstruowane, aby dzieci mogły się na nich bezpiecznie bawić.

Ponieważ jakość i bezpieczeństwo to absolutne priorytety BERG, firma ustanawia wysokie standardy jakości dla swoich produktów. Przeprowadza wewnętrzną kontrolę wszystkich swoich trampolin w ekstremalnych warunkach. Oprócz wewnętrznych testów, BERG poddaje swoje produkty niezależnym organom kontroli jakości. W wyniku tych testów produkty są certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi standardami i przepisami, a w wielu przypadkach nawet przewyższają obowiązujące normy.

BERG oferuje wiele różnych trampolin, różniących się wysokością, średnicą, kolorem, jakością i ceną. Jaka jest różnica między trampolinami? Na pierwszy rzut oka trampoliny BERG wyglądają bardzo podobnie, ale to tylko pozory. Przede wszystkim istnieją trzy różne linie jakości: Favorit, Champion i Elite. Różnica między nimi polega głównie na komforcie i jakości skoku, co wiąże się w z częściami trampoliny. Trzeba tu mieć na uwadze matę do skakania, siatkę bezpieczeństwa, osłonę ochronną, sprężyny i ramę. Podsumowując - linia lepszej jakości oznacza większą przyjemność i jakość skakania. Przyjrzyjmy się więc dokładniej elementom składowym trampoliny.

Mata do skakania

Zacznijmy od kształtu trampoliny, który może być okrągły (Regular), owalny (Grand) lub prostokątny (Ultim). Ma on wpływ na jakość skakania. Trampoliny okrągłe są bardzo wytrzymałe, ale ich punkt skoku jest tylko w środku okręgu. Skacząc z boku, będzie zawsze „znosić“ do środka. Inaczej sprawa wygląda w przypadku trampolin prostokątnych, gdzie linia skoku wydłuża się na całą długość maty do skakania. Trampoliny owalne łączą zalety trampoliny okrągłej i prostokątnej – są wytrzymałe i mają długą linię skoku.

Jeśli chodzi o samą matę do skakania, to firma BERG opracowała specjalną technologię AirFlow, dla wyższych skoków, bo wyższe skoki to jeszcze lepsza zabawa! Mata AirFlow to o 50 procent większe przenikanie powietrza w porównaniu ze standardową matą. Dzięki temu powietrze powoduje mniejszy opór podczas skakania, umożliwiając wyższe skoki. Maty z systemem AirFlow są dostępne w liniach trampolin Champion i Elite.

Sprężyny

Sprężyny to następny bardzo ważny element trampoliny. Ich konstrukcja i ułożenie ma ogromny wpływ na powierzchnię i jakość skakania. Linia BERG Favorit jest wyposażona w sprężyny GoldSpring Solo, a Champion i Elite w TwinSpring Gold - innowacyjne rozwiązanie podwójnych sprężyn, które są dłuższe, mocniejsze, bardziej elastyczne i odporne na korozję. Są też umieszczone pod specjalnym kątem w kształcie „V“, dzięki czemu powierzchnia do skakania jest znacznie większa i bezpieczniejsza.

Osłona sprężyn

Linia BERG Favorit jest wyposażona w krawędź ochronną z PCV o grubości 20 mm i szerokości 38 cm. Ma wyjątkowo długą żywotność dzięki górnej i dolnej warstwie z PCV o grubości nie mniejszej niż 0,55 mm.

Osłona ochronna trampolin Champion i Elite jest odporna na promieniowanie UV. Krawędź jest wyjątkowo trwała dzięki doskonałemu materiałowi i precyzji wykonania. Osłona ta jest wyjątkowo bezpieczna ze względu na dużą grubość oraz górną i dolną warstwę z grubego PCV, co zapewnia jej wyjątkową trwałość. Krawędzie są idealnie dopasowane do maty, co zwiększa bezpieczeństwo i komfort skakania.

 

Konstrukcja / Rama

Rama trampolin BERG jest wytrzymała i bardzo trwała. Wynika to z dużej średnicy 42 mm i grubości ścianki 2 mm. Ponadto jest ocynkowana, a w liniach Champion i Elite jest dodatkowo pokryta ochronną czarną powłoką proszkową. Dzięki temu jest wyjątkowo odporna na rdzę.

Konstrukcja jest jeszcze bardziej stabilna dzięki wzmocnieniu spawów ramy oraz zastosowaniu stalowych połączeń, które są zdecydowanie mocniejsze od plastikowych. Wszystkie stalowe elementy montażowe są odporne na korozję dzięki zewnętrznej i wewnętrznej powłoce cynkowej.

 

 

 

 

Siatka bezpieczeństwa

BERG, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo, oferuje dwie siatki ochronne. Linia Favorit jest dostępna tylko z siatką COMFORT, linia Elite z siatką DELUXE lub Deluxe XL, natomiast linia Champion z siatką Comfort, DELUXE lub Deluxe XL.

Wszystkie siatki ochronne BERG są dobrej jakości i mają samozamykające się wejście, które zabezpiecza przed wypadnięciem z obszaru skakania. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Siatka Comfort to opcja bardziej ekonomiczna, a Deluxe jest wykonana z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Jest też zawsze mocno naciągnięta, dzięki wzmocnionej górnej krawędzi, a solidne zakrzywione słupki zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo.

Deluxe XL to wyższa wersja Deluxe (wys. 220 cm). Jest o 22% wyższa, czyli o 22% bezpieczniejsza. Jest dostępna tylko w zestawie z trampolinami Champion i Elite 430,520,410 i 500.

 

 

Rodzaje trampolin

1. Stojąca, czyli tradycyjna, gdzie mata do skakania jest umieszczona kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią. Jest to dobry wybór, jeśli nie chcesz kopać dziury w ogrodzie. Wysoka trampolina jest łatwa do zainstalowania w dowolnym miejscu i jest dobrze widoczna w ogrodzie. Rekomenduje się, aby zawsze była w zestawie z siatką zabezpieczającą, chroniącą przed upadkiem z wysokości w czasie skakania.

2. Naziemna, gdzie częściowo jest umieszczona w podłożu, a nad powierzchnię wystaje 20 – 30 cm (trampoliny InGround). Doskonale komponuje się w każdym ogrodzie, bo jest mało widoczna (jeśli jest bez siatki), a do tego jest łatwo dostępna. Może być z siatką bezpieczeństwa albo bez niej, jako wersja Sport.

3. Naziemna, całkowicie równa z powierzchnią terenu (trampoliny FlatGround). Jest to trampolina najmniej widoczna, ponieważ jej krawędź ochronna jest równa z powierzchnią terenu. W rezultacie powstaje dyskretna, łatwo dostępna trampolina. Może być w wersji z siatką bezpieczeństwa lub bez niej, jako trampolina sportowa.

W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć o ściance do odskoków AeroWall, która jest dostępna w trampolinach BERG Ultim Elite. Jest to unikalne, opatentowane rozwiązanie, które zostało zaprojektowane do wykonywania (ekstremalnych) trików dla tych, którzy uważają się za „prawdziwych” skoczków. Ścianka jest pompowana i przymocowana do bardzo mocnej i solidnej ramy, co zapewnia jej stabilność i wytrzymałość. AeroWall jest łatwa w montażu i demontażu, a w zestawie znajduje się też pompka.

1.    Doskonale zintegrowana z podłożem.
2.    Ścianka AeroWall do spektakularnych skoków i trików.
3.    Duża powierzchnia maty gwarantuje najlepsze skoki.
4.    Prostokątny kształt zapewnia długą linię skoków.

Aby trampolina była kompletna, BERG oferuje wiele akcesoriów dodatkowych do trampolin. Można sobie dokupić drabinkę BERG, która została specjalnie zaprojektowana, aby jak najłatwiej było dostać się na trampolinę. Jej stopnie są wykonane z materiału antypoślizgowego i wyposażone w drenaż przepuszczający wodę. Drabinka jest łatwa do złożenia i zamocowania, a do tego wyposażona w bardzo praktyczne rozwiązanie – „kieszonkę” na buty.

Innym użytecznym produktem jest pokrowiec BERG, który chroni trampolinę przed warunkami pogodowymi. Ta osłona wykonana jest z wysokiej jakości, odpornego na warunki pogodowe płótna PCV. Pokrowiec można łatwo przymocować do krawędzi ochronnej trampoliny za pomocą 8 haczyków dla dodatkowego bezpieczeństwa mocowania. Specjalne otwory drenażowe w pokrywie zapewniają, że mata do skakania nie „zwiśnie” w przypadku silnych opadów deszczu.

Na koniec warto jeszcze dodać, że BERG daje swoim klientom możliwość uzyskania przedłużonej gwarancji. W tym celu trzeba zarejestrować swoją trampolinę na stronie producenta.

Skakanie na trampolinie to doskonały sposób na poprawę krążenia i kondycji fizycznej, a przede wszystkim – na świetną zabawę na świeżym powietrzu. Trampoliny BERG to najwyższa jakość na rynku, bezpieczeństwo - zagwarantowane solidną konstrukcją i potwierdzone szczegółowymi testami, ekskluzywny wygląd – jak na holenderską perfekcję przystało, innowacyjność – przeprowadzanie badań i korzystanie z najnowszych technologii oraz ekorozwój - bazowanie na materiałach przyjaznych dla środowiska naturalnego, poddających się recyklingowi.

SKLEP Z ARTYKUŁAMI SPORTOWYMI

Godziny pracy

I - V:  9.00 - 18.00

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania.