Wciąż najpopularniejsze są trampoliny ogrodowe stojące, ale coraz więcej osób zaczyna interesować się trampolinami naziemnymi. Jeśli chcesz, aby trampolina nie była zbyt widoczna i ładnie komponowała się w ogrodzie, to trampolina na poziomie gruntu jest z pewnością dla ciebie. Ma ona też inną zaletę – łatwiej i bezpieczniej jest na nią wejść, co może być użyteczne zwłaszcza w przypadku małych dzieci, które nie będą musiały korzystać z drabinki, aby się na nią dostać (ale w tym wypadku lepiej jest zastosować wersję z siatka ochronną).

BERG oferuje trampoliny naziemne InGround i FlatGround, które są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach krawędzi ochronnej. Są one również dostępne z siatką zabezpieczającą lub bez niej. Ponieważ nie ma tu ryzyka upadku z dużej wysokości, jak w przypadku trampoliny stojącej, można na nich śmiało skakać również bez siatki ochronnej, co czyni je mało widocznymi, łatwo dostępnymi i obniża ich cenę.

Na trampolinach naziemnych BERG mogą skakać nie tylko dzieci, ale też dorośli i maluchy. Mata na poziomie gruntu to nie tylko łatwiejszy dostęp do trampoliny, ale także dodatkowe możliwości ćwiczeń, jak wskakiwanie i zeskakiwanie. Warto tu jeszcze wspomnieć o ściance do odskoków AeroWall, która jest dostępna w trampolinach BERG Ultim Elite FlatGround. Jest to unikalne, opatentowane rozwiązanie, które zostało zaprojektowane do wykonywania (ekstremalnych) trików dla tych, którzy uważają się za „prawdziwych” skoczków. Ściankę łatwo się mocuje (i demontuje) do bardzo mocnej i solidnej ramy, co zapewnia jej stabilność i wytrzymałość.

Jeśli wahasz się, czy warto wybrać trampolinę naziemną, pomyśl o jej następujących zaletach.

 • Mniej kopania: unikalna konstrukcja oznacza, że otwór pod trampoliną nie musi być bardzo głęboki.
 • Trwałość: krótkie nogi tej trampoliny nie są umieszczone w ziemi i dlatego nie będą łatwo zardzewiały. W efekcie tego, żywotność trampoliny jest znacznie dłuższa!
 • Bezpieczeństwo: trampolina InGround ma zintegrowaną siatkę wokół ramy. Zapobiega to przedostawaniu się zwierząt, piłek i innych zabawek pod trampolinę. Bezpieczne rozwiązanie!
 • Stabilność: ponieważ ta trampolina jest znacznie bliżej podłoża niż stojąca na stelażu, jest bardziej stabilna względu na krótsze nogi.
 • Wysoki komfort skakania: dzięki specjalnej konstrukcji siatki wokół ramy, powietrze wyparte podczas skoku łatwo znajduje ujście. To sprawia, że skoki są bardzo płynne!
 • Łatwa instalacja: unikalna konstrukcja sprawia, że trampolina jest łatwa w montażu. Trampolina jest również wyposażona w przydatne instrukcje.
 • Duży wybór: trampoliny BERG InGround i Flatground są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i cenach. Krótko mówiąc, zawsze znajdzie się trampolina BERG, która będzie idealnie pasować do twojego ogrodu.

Poniżej, krok po kroku przedstawiamy, jak łatwo instaluje się trampolinę BERG InGround w ziemi.

Krok 1 Krok 2
Zaznacz położenie na ziemi za pomocą taśmy mierniczej dołączonej do trampoliny. Następnie możesz narysować dokładny okrąg, w którym Twoja trampolina zostanie zainstalowana w ogrodzie. Upewnij się, że nie umieszczasz trampoliny zbyt blisko żywopłotu lub ogrodzenia, ani nie pod zwisającymi drzewami lub innymi roślinami. Twoja trampolina BERG będzie wtedy w najbezpieczniejszym możliwym miejscu. Wykop dziurę pod trampolinę. Najniższy punkt otworu wynosi 75 cm. To jest centralny punkt twojej trampoliny.
Krok 3 Krok 4
Wykop dziurę w kształcie misy. Zobacz zdjęcie jako przykład. Jak widać, krawędzie otworu nie muszą być tak głębokie jak punkt środkowy. Umieść trampolinę BERG nad otworem i już jest gotowa do użycia! Trampolina BERG InGround ma krótkie nóżki, które nie wymagają umieszczenia w ziemi. Siatka wokół ramy jest przymocowana do podłoża za pomocą specjalnego zestawu kotwiczącego (w zestawie), aby trampolina była jeszcze bezpieczniejsza. W ten sposób nic nie może wpaść pod trampolinę, a powietrze uwalniane podczas skoków może być uwalniane.

 

Średnice otworów pod trampoliny BERG InGround:

Średnice trampoliny

Średnice otworu

Głębokość otworu

430 cm 390 cm min. 75 cm
380 cm 340 cm min. 75 cm
330 cm 290 cm min. 75 cm
270 cm 230 cm min. 75 cm

 

Jak wiadomo, zanim będziesz mógł cieszyć się skakaniem na trampolinie BERG InGround lub FlatGround, musisz wykopać dziurę w ogrodzie. Warto wiedzieć, że lubią rosnąć w niej chwasty, które uniemożliwiają wykonywanie ładnych skoków. Aby zapobiec zachwaszczeniu pod trampoliną, warto od razu wyścielić otwór materiałem uniemożliwiającym wzrost roślin (lub zapobiegającym ukorzenianiu). Materiał ten przepuszcza wodę deszczową, ale nie przepuszcza światła i dlatego zapobiega zachwaszczeniu.

Jak to działa?

 • Tkaniny do zwalczania chwastów można kupić w sklepach dla majsterkowiczów, centrach ogrodniczych lub w Internecie. Materiał dostępny jest przeważnie w kolorze czarnym.
 • Przy zakupie materiału do zwalczania chwastów należy wziąć pod uwagę, że im cięższy, tym mocniejszy.
 • Po zakupie tkaniny można ją przyciąć na wymiar. Jeśli umieścisz więcej niż jeden kawałek tkaniny w otworze, zaleca się, aby zakładki zachodziły na siebie na co najmniej 10 centymetrów.
 • Po umieszczeniu materiału w otworze można go zabezpieczyć, przykrywając krawędzie glebą lub kamieniami.

SKLEP Z ARTYKUŁAMI SPORTOWYMI

Godziny pracy

I - V:  9.00 - 18.00

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania.