Młot do rzucania Polanik PM-3/95-S
Młot do rzucania Polanik PM-3/95-S
Młot do rzucania Polanik PM-3/95-S
Młot do rzucania Polanik PM-3/95-S

GWARANCJA

  • 30 dni na zwrot
  • Gwarancja 24 miesiące
  • Darmowa konsultacja
  • 30 dni na zwrot
  • Gwarancja 24 miesiące
  • Darmowa konsultacja

Materiał
Ocynkowany metal
Stal nierdzewna
Waga
3 kg
Średnica
95mm
Wypełnienie
Mieszanka ołowiu i stali drobnego śrutu

Młot do rzucania Polanik PM-3/95-S

163333
1 059.00
Brutto

Dostępny w sklepie:
W magazynie producenta (5+ szt)
Dostawa:
ZA DARMO Dostawa 5-10 d.r. DPD (0,00 zł)

Opis

Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej wypełnionej specjalną mieszanką ołowiu. Polerowane. Ocynkowany materiał kory. Lekkie, ale trwałe uchwyty. Dodano specjalną torbę.

Mecze pasują do certyfikatów Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej.

O Polanik



Firma Polanik została założona w 1966 roku przez Wiesława Szczepanika. W początkowym okresie istnienia zajmowała się produkcją artykułów gospodarstwa domowego, tablic rejestracyjnych, desek kreślarskich z osprzętem itp.

W 1975 roku rozpoczęła się produkcja oszczepów sportowych. Na urządzeniach i oprzyrządowaniu wykonanym przez właściciela firmy powstawały oszczepy sportowe, które już wówczas były eksportowane do wielu krajów świata za pośrednictwem centrali handlu zagranicznego. Były to tanie, proste, treningowe oszczepy, wykonywane z taśmy stalowej, na które było duże zapotrzebowanie za granicą. Jednak ambicją Wiesława Szczepanika było wyprodukowanie wysokiej klasy oszczepów wyczynowych, wykonywanych z rury duraluminiowej.

W 1985 roku, po ponad pięciu latach pracy, borykając się nie tylko z problemami natury technicznej, ale również z niesprzyjającym klimatem dla prywatnej przedsiębiorczości i ogólnym kryzysem gospodarczym, właściciel firmy ukończył budowę maszyny i oprzyrządowania do produkcji oszczepów aluminiowych. Pierwsze egzemplarze oszczepów aluminiowych opuściły zakład w 1986 roku. Charakteryzowały się wysoką precyzją wykonania, dużą sztywnością i zgodnością ze standardami Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych IAAF.
Rozwiązania techniczne były nowatorskie i nigdzie nie spotykane, co pozwoliło na uzyskanie w 1987 roku patentu zarówno na maszynę do produkcji oszczepów, jak i na sposób ich wykonywania.

Przełomem był rok 1997, kiedy płotki lekkoatletyczne Polanik pojawiły się na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Ateny’97. Od tego czasu każdego roku sprzęt sportowy Polanik jest używany podczas imprez sportowych najwyższej światowej rangi.

SKLEP Z ARTYKUŁAMI SPORTOWYMI

Godziny pracy

I - V:  9.00 - 18.00

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania.