Plastry taśmy kinezjologiczne

Taśma kinezjologiczna to elastyczna i "oddychająca" opaska kinezjologiczna. Taśmy kinezjologiczne są używane zarówno przez zawodowych sportowców, jak i amatorów. Taśmy KT obniżają napięcie mięśni, wzmacniają słabsze mięśnie, poprawiają przepływ krwi, wspomagają ścięgna i przyspieszają gojenie.

Taśmy bawełniane KT wykonane są z wysokiej jakości antyalergenów i kleju odpornego na działanie wody. Syntetyczne taśmy KT są wykonane z wysokiej jakości materiału syntetycznego z antyalergicznym, wodoodpornym klejem.

Taśmy i plastry kinezjologiczne przez internet

Podczas przygotowań do zawodów, intensywnych treningów czy aktywnego wypoczynku ryzyko kontuzji wzrasta kilkukrotnie. Dla profesjonalnych sportowców to codzienność. Po doznaniu drobnej kontuzji profesjonaliści często kontynuują dążenie do celu i ukończenie zawodów. Czasami stosuje się leki w celu złagodzenia bólu spowodowanego traumą, chociaż pomagają tylko doraźnie i nie rozwiązują problemu.

Innym sposobem na złagodzenie bólu jest bandaż elastyczny, który nie zawsze jest najlepszym wyborem, ponieważ ogranicza swobodę ruchów i nie jest zbyt wygodny. Na urazy coraz częściej stosuje się plastry (taśmy) kinezjologiczne, które są niezbędnym akcesorium zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i amatorów. Plastry kinezjologiczne są stosowane za granicą od kilkudziesięciu lat, a w Polsce dopiero od kilku. Plastry kinezjologiczne rozpowszechniły się po Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, kiedy to taką taśmę nosiła amerykańska siatkarka Keri Walsh, która zdobyła złoty medal. Zapewne dla większości pytanie brzmi, co sprawia, że ​​ta taśma jest tak wyjątkowa? W tym tekście znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Zalety plastra kinezjologicznego

Taśma nie łagodzi bólu, ale wspomaga gojenie, dlatego bardzo często jest wybierana zamiast leków lub bandaży elastycznych. Plastry kinezjologiczne stosowane są nie tylko przez sportowców, ale również w leczeniu różnych schorzeń. Ten plaster leczniczy jest również używany jako narzędzie rehabilitacyjne, które pomaga pacjentom szybciej wrócić do zdrowia po urazie. Ponadto taśmy można stosować również profilaktycznie, aby stabilizować ruchy.

Zalety taśmy kinezjologicznej dla sportowców

  • Plaster kinezjologiczny napina skórę oraz wzmacnia i stabilizuje stawy i mięśnie.
  • Zmniejsza napięcie mięśni, ból i zapalenie.
  • Wzmacnia osłabiony mięsień i wspomaga jego gojenie.
  • Poprawia przepływ krwi i limfy pod skórą. 
  • W przypadku zapalenia, poprawia metabolizm w tkankach.
  • Taśma może pomóc zwiększyć wytrzymałość i zapobiec skręceniom.

Zalety taśmy kinezjologicznej dla chorych

Ten plaster leczniczy może być stosowany w leczeniu pleców i bólów głowy oraz artrozy stawów. Plastry kinezjologiczne stosuje się również u pacjentów z zespołem cieśni nadgarstka lub zaburzeniami pracy organów wewnętrznych.

Taśmy bawełniane czy syntetyczne?

Na rynku znajdziesz zarówno taśmy bawełniane, jak i syntetyczne. Bawełniane plastry kinetyczne wykonane są z wysokiej jakości, porowatej bawełny, która pozwala skórze oddychać i odparowywać wilgoć. Część samoprzylepna plastra jest zwykle pokryta antyalergicznym i wodoodpornym klejem. Ten plaster utrzymuje się na ciele nawet przy intensywnym poceniu się lub kąpieli. Czas aplikacji plastra zależy od producenta, ale zazwyczaj plastra nie odkleja się przez 4-5 dni.

Syntetyczne plastry kinetyczne są wykonane z wysokiej jakości włókna syntetycznego, pokrytego antyalergicznymi i wodoodpornymi klejami. Te plastry mają dwa razy dłuższą trwałość niż plastry bawełniane ze względu na mocny, elastyczny materiał. Z tymi plastrami możesz bezpiecznie iść pod prysznic lub basen. Włókno syntetyczne bardzo szybko schnie i jest antybakteryjne, dzięki czemu nie wchłania zapachów i nie powoduje swędzenia.

Forma i wielkość

W naszym asortymencie znajdują się taśmy kinezjologiczne w różnych rozmiarach, których łączna długość może sięgać nawet pięciu metrów, z wstępnie przyciętymi wygodnymi plastrami o długości 25 cm i szerokości 5 cm. Prawie wszystkie plastry kinezjologiczne to paski w kształcie litery „I”. Przy takim kształcie gojenie następuje lepiej niż przy kształcie litery „Y”. Ponadto paski „I” lepiej przylegają do ciała, ponieważ ta forma jest bardziej lepka. Niektóre plastry są już wstępnie przycięte, podczas gdy inne można wycinać samemu. To daje możliwość uzyskania nie tylko żądanego kształtu, ale i rozmiaru.

Kolory

W asortymencie systemysportowe.pl znajdziesz taśmy kinezjologiczne w różnych kolorach. Wydawać by się mogło, że kolor taśmy z pewnością nie jest istotnym kryterium wyboru, ale kolorowe plastry terapeutyczne są tworzone nie dla estetyki, ale dla korzyści. Specjaliści od tapingu wyróżniają cztery główne kolory: różowy, niebieski, czarny i brązowy. Kolory te nie są wybrane przypadkowo – to rodzaj terapii kolorami. Paradoksalnie, zdaniem ekspertów najodpowiedniejszy jest kolor, którego pacjent nie lubi najbardziej. Prawdą jest, że ​​kolory powinny być wybierane nie przez samego pacjenta, ale przez terapeutę. Jeśli dany plaster kinezjologiczny nie pomaga, możesz wypróbować inny kształt lub kolor.

Plastry taśmy kinezjologiczne tanio

Wydawać by się mogło, że plastry terapeutyczne najlepiej kupić w aptece, ale prawda jest taka, że ​​eksperci zalecają kupowanie taśmy w specjalistycznych sklepach z artykułami sportowymi. Odwiedzając sklep systemysportowe.pl na pewno znajdziesz odpowiednią taśmę kinezjologiczną, ponieważ wybór kolorów, rozmiarów i materiałów jest tu bardzo szeroki. Korzystne ceny dodatkowo zachęcą do zakupu tego produktu, a wygodne zakupy przez internet i szybka dostawa towaru nie pozostawiają wątpliwości, że to najlepsze miejsce na zakup plastrów terapeutycznych.

Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj

SKLEP Z ARTYKUŁAMI SPORTOWYMI

Godziny pracy

I - V:  9.00 - 18.00

Product added to wishlist
Produkt dodany do porównania.