Specyfikacja techniczna
- MIPS
- Technologia produkcji kasku in-mould – zewnętrzna warstwa poliwęglanowa, wewnętrzna warstwa EPS
- System regulacji rozmiaru kasku 3D IAS
- 24 otwory wentylacyjne
- Paski FAS
- System łatwego zapinania Monomatic
- Siateczka chroniąca przed owadami
- Wyściółka Vent
- Wkładana do kasku lampka tylna LED Plug-In (do nabycia osobno, brak w zestawie)
- Waga: 280 g
- Normy: EN 1078
TECHNOLOGIE
MIPS – To akronim oznaczający "Multi-Directional Impact Protection System" (wielokierunkowy system ochrony przed uderzeniami), innowacyjna technologia, którą można stosować w kaskach o różnym przeznaczeniu. MIPS opracowano, aby kaski były bezpieczniejsze w przypadku ukośnych uderzeń, zarówno w sportach rekreacyjnych i terenowych (alpinizm, kolarstwo górskie i jazda motocyklem), jak i w miejscu pracy. MIPS to ruchoma warstwa zintegrowana z wewnętrzną stroną kasku ochronnego – blisko głowy. Przesuwna warstwa nie jest sztywno zamocowana, lecz może poruszać się w przód i w tył o 10–15 milimetrów. W przypadku uderzenia bocznego taki zakres ruchu pozwala konstrukcji kasku przesuwnym ruchem odprowadzić działającą siłę obrotową z dala od głowy i mózgu użytkownika. Dlatego kaski ochronne z systemem MIPS zapewniają wyższy poziom ochrony użytkownika niż zwykłe kaski.
SYSTEM ŁATWEGO ZAPINANIA MONOMATIC – Anatomiczna konstrukcja klamry umożliwia łatwe zapinanie i odpinanie kasku jedną ręką! Długość paska reguluje się stopniowo. Wyściółka pod brodą zapewnia dodatkowy komfort.
PASKI FAS – System regulacji pasków, dzięki któremu łatwo dopasujesz ich położenie do kształtu swojej głowy. Paski regulują się w kilku miejscach.
WYŚCIÓŁKA VENT – Wewnętrzna część kasku wpływa na komfort. Wyściółka Vent wykonana jest z wysokiej jakości materiału odprowadzającego wilgoć, ze specjalnymi kanałami wentylacyjnymi. Wyściółki są wygodne, nie podrażniają skóry, szybko schną, a po zdjęciu można je prać.
3D IAS – Zaawansowany system 3D IAS zapewnia najbardziej optymalną regulację rozmiaru kasku dla różnych rozmiarów i kształtów głowy poprzez proste przekręcenie pokrętła regulacji. Przestrzeń wewnątrz kasku dopasowuje się do rozmiaru i obwodu głowy.
Przed zakupem zmierz obwód głowy, według którego należy dobrać odpowiedni rozmiar kasku. Zaleca się mierzenie sznurkiem około 1,5 cm nad uszami.
Noszony kask UVEX zapewnia Twoje bezpieczeństwo. Każdy kask jest starannie testowany w laboratorium, dlatego UVEX gwarantuje najwyższą jakość i funkcjonalność. Zgodny z normą EN 1078.
(1)_4.jpg)
